Потрібен чіткий план відновлення України, схожий на «план Маршалла» — Президент

Президент України Володимир Зеленський закликав країни-члени G7 скласти план відновлення України, схожий на «план Маршалла» після Другої світової війни та підтвердити його спільною декларацією G7+ – декларацією відновлення.

Про це повідомляє Офіс Президента України.

«Нам потрібен чіткий план відновлення України. Схожий із тим, як був “план Маршалла” для Європи після війни. Звісно, такий, що відповідає потребам нашого часу й України. Друзі, давайте разом складемо такий план відновлення та підтвердимо його теж спільною декларацією G7+ – декларацією відновлення. Це буде також і декларацією миру, бо завдяки відновленню люди побачать, що мир справді буде, що ми в нього віримо і дбаємо про настання миру так само, як і про оборону», — сказав Володимир Зеленський

Деталі такої угоди, За словами Президента, можуть бути опрацьовані представниками України та країн G7 так само, як вони опрацювали декларації безпеки.

«Це може бути ідеальним рішенням із точки зору своєчасності та символізму — підготувати декларацію відновлення якраз до саміту НАТО у Вашингтоні (запланованого на 9-11 липня. — Ред.) та ухвалити її під час саміту», — зазначив Володимир Зеленський.

План Маршалла — це американська ініціатива, призначена для допомоги державам Європи у відновленні після Другої світової війни. Офіційно програма так і називалася — European Recovery Program (Програма відновлення Європи), проте в історію вона увійшла під іменем держсекретаря США Джорджа Маршалла, одного з головних ініціаторів плану.

Як повідомляла АрміяInform, під час виступу на саміті «Групи семи» Президент Володимир Зеленський озвучив лідерам зустрічі повідомлення від українських військових.

Джерело