Постійна критика чоловіка: п’ять несподіваних причин

Що примушує вас постійно критикувати чоловіка.

Шалене кохання рідкісний випадок. Навіть дрібниці в поведінці партнера можуть дратувати, коли ви не в настрої. Як правило, ми намагаємося не звертати на них увагу, зосередившись на тому, що нам подобається. Проте коли ви стаєте надмірно критичними та чіпляєтеся до всього, це може говорити про проблеми з емоційною близькістю, інформує Ukr.Media.

Безумовно, якщо вам важко терпіти один одного, то час задуматися, а чи варто вам залишатися разом. Можливо, ви просто не підходите один одному.

Однак, якщо ви вирішили зберегти шлюб, погляньте на дратівливі недоліки як на загальні проблеми, які вимагають, щоб зайнятися їхнім вирішенням удвох.

Що змушує вас постійно критикувати чоловіка?

Ви схильні до самокритики

Самокритичні люди критично налаштовані до тих, хто їх оточує, особливо близьких. Часто вони не усвідомлюють руйнівного впливу власної внутрішньої критики, бо звикли жити з ним, сприймаючи його отруйні коментарі як належне. Чого ж вони чекають від інших.

Нестача вдячності

Ви відчуваєте себе вразливими, іноді навіть хворобливо вразливими, приймаючи любов. Це змушує вас гостріше відчувати залежність. Ви з жахом усвідомлюєте, що те, що вам дають, можна легко забрати. Свою вдячність ви применшуєте критикою.

Недовіра до себе

Ви стаєте надмірно критичними, коли боїтеся довіряти власним судженням. Часто це наслідок психологічної травми. Поки ви не пропрацюєте негативні емоції з минулого, ви не зможете довіряти своїм інстинктам. Наприклад, якщо ваші батьки постійно сварилися, але боялися розлучитися, то ви звикаєте бачити тільки недоліки партнера.

Самозахист

Критика дозволяє захистити себе від образи та болю. Ви міркуєте так: «Якщо я не відкрию своє серце, мені не буде так прикро, коли стосунки припиняться». Постійно критикуючи партнера, ви тримаєте його на «короткій шворці», принаймні, у своєму поданні. Насправді ж, відкидаєте його перші, ніж він встигне відкинути вас.

Наприклад, одна жінка, яка страждає від депресії після розлучення, вважала колишнього чоловіка своєю «єдиною любов'ю». Вона хотіла нових стосунків, але чіплялася до нового партнера, щоб менше хвилюватися за прихильність, яка заглиблювалася.

Страх свободи

Вираження любові зближує людей, а критика створює дистанцію. Якщо ви не можете витерпіти розлуку з партнером через невпевненість в собі або страху самотності, причіпки допомагають вам створити психологічну дистанцію.

Кожна з причин вказує на проблеми з емоційною близькістю. Поки ви не усвідомлюєте, що ваш дискомфорт викликаний внутрішніми причинами, ви продовжуватимете критикувати партнера.

Джерело