Посол ЄС пояснила повільну реакцію європейського ВПК на війну в Україні

Посол ЄС пояснила повільну реакцію європейського ВПК на війну в Україні

Фото: РБК-Україна Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова

Катаріна Матернова заявила, що однією з причин такої реакції став шок, бо Європа “жила з переконанням, що війна неможлива”.

Військова промисловість Європи відреагувала на російське вторгнення в Україну не так швидко, як надіялися в Брюсселі через кілька чинників. Про це повідомила посол ЄС в Україні Катаріна Матернова в інтерв’ю РБК-Україна в понеділок, 5 лютого.

“Перехід до військового виробництва не є природним інстинктом у Європі. У Європі ми десятиліттями жили з твердим переконанням, що війна на європейському континенті неможлива”, – пояснила вона.

З цим первісним шоком 24 лютого 2022 року в ЄС непогано впоралися з політичною активізацією, активізацією суспільства з погляду прояву солідарності у прийомі українських біженців, доставці гуманітарної допомоги тощо, вважає дипломат.

“Я думаю, що галузь рухається, можливо, не так швидко, як ми сподівалися. Але… уряди і приватний сектор знову виявляють рішучість і роблять сильний поштовх до збільшення виробництв”, – наголосила Матернова.

Вона також додала, що в ЄС ринкова економіка, “тому зробити це не так просто, як при командній економіці, як у Росії”. 

Посол додала, що спочатку була опора ринку.

“Але я думаю, що галузі необхідно побачити довгострокову прихильність з боку уряду”, – резюмувала Матернова.

Зазначимо, що Чехія пропонує Євросоюзу закупити боєприпаси для України поза межами Європи після того, як стало відомо, що ЄС зможе вчасно надати лише половину від обіцяного одного мільйона снарядів.

ЄС поставить лише половину з обіцяного мільйона снарядів

Джерело