Польща посилила контроль за вантажівками з України

Польща посилила контроль за вантажівками з України

Фото: Правительство Польши Транспортні засоби дорожньо-транспортної інспекції Польщі поряд із вантажівкою

За 11 місяців поточного року польські дорожні інспектори перевірили близько 15 тис. вантажівок, які належать українським перевізникам, і виявили 9,4 тис. порушень, стверджують у Варшаві.

Польща посилила контроль за українськими перевізниками і особливо на під’їзних шляхах до пунктів пропуску, де триває блокада кордону. Про це сказав міністр інфраструктури Польщі Альвін Гаядур, повідомляє Укрінформ у суботу, 2 грудня.

“Цей контроль вже посилено”, – запевнив міністр під час пресконференції у контрольному пункті Вєжховіска Люблінського воєводства.

За його словами, “комплексний контроль” задіяно на під’їзних шляхах до пунктів пропуску, де триває блокада. Взамін за це перевізники раніше пообіцяли не посилювати блокаду кордону.

У перевірці вантажівок в місцях обслуговування подорожуючих (MOP) і на паркінгах будуть брати дорожня інспекція, поліція, прикордонники та митники.

За даними Гаядура, за 11 місяців цього року польські дорожні інспектори перевірили близько 15 тис. вантажівок, які належать українським перевізникам, і виявили 9,4 тис. порушень. На них наклали штрафи на загальну суму 1,8 млн злотих (близько 17 млн гривень).

Нагадаємо, з 6 листопада на українсько-польському кордоні через страйк ускладнено рух вантажівок на пунктах пропуску Краківець-Корчова, Рава-Руська-Гребенне і Ягодин-Дорогуськ. У чергах стоять тисячі фур. 23 листопада страйкарі заблокували для вантажівок четвертий пункт пропуску – Шегині. Польські перевізники вимагають скасовувати транспортний безвіз для України.

Польські фермери, що приєдналися до блокади перевізників на кордоні з Україною, тепер планують свій протест до 3 січня.

Проте 1 грудня стало відомо, що Україна та Польща погодили низку умов, щоб розблокувати кордон для руху фур.

Джерело