Погодилися працювати в окупаційному пенсійному фонді – повідомлено про підозру двом жителькам Харківщини | Кримінал

Під час тимчасової окупації зловмисниці добровільно зголосилися обійняти посади у пенсійному фонді. Жінки впроваджували російські стандарти пенсійного забезпечення.

Одна з фігуранток обіймала посаду «главного спєциаліста отдєла контроля за прімєнєнієм пєнсіонного законодатєльства управлєния пєнсіонного фонда Харьковской області» у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території. З серпня по вересень 2022 року вона займалася формуванням списків пенсіонерів для виплати матеріальної допомоги в розмірі 10 000 російських рублів від окупаційної влади, а також впроваджувала механізми реалізації громадянами права на пенсійне забезпечення відповідно до законодавства російської федерації.

Інша мешканка Куп’янського району під час тимчасової окупації обіймала посаду «архіваріуса отдєла адміністратівно-хозяйствєнной дєятельності отдєлєнія Пєнсіонного фонда Купянского района Харьковской області». Фігурантка відповідала за роботу архіву відділу, здійснювала систематизацію та зберігання інформації про осіб пільгових категорій.

Дізнавачі Куп’янського районного відділу поліції ГУНП в Харківській області відкрили кримінальні провадження. Санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

41 та 45-річним жінкам повідомлено про підозру у скоєнні злочинів.

За матеріалами поліції Харківської області

Джерело