Почервоніння очей: втома чи хвороба

У яких випадках треба бити на сполох.

"Очі ніби піском засипали", "червоні, як у кролика" — з такими неприємними симптомами напевно стикався кожен з нас. Втома, недосипання, перенапруга, занадто довге сидіння за комп'ютером може призвести до того, що дрібні кровоносні судини очей лопаються, викликаючи геперемію тканин. У деяких випадках достатньо дати втомленим очам відпочинок і підживити їх зволожуючими краплями, а в інших потрібна консультація лікаря. Офтальмологи розповіли нам, із чим пов'язане почервоніння очей і коли треба бити на сполох, інформує Ukr.Media.

З чим пов'язане почервоніння очей

Почервоніння очей — це симптом, який може виникнути з різних причин, і його не можна ігнорувати. Але цей стан не завжди свідчить про захворювання. Причиною «червоного ока» можуть стати:

  • втома, викликана тривалою роботою за комп'ютером,
  • нестача сну,
  • неправильно підібрані окуляри або контактні лінзи,
  • вплив навколишнього середовища, наприклад, пилу або диму,
  • плавання під водою,
  • підвищений тиск.

Однак іноді це може бути ознакою серйозніших захворювань, таких як синдром сухого ока, кон'юнктивіт, алергічні реакції або запальні процеси, що потребують медичного втручання.

Що таке синдром сухого ока

Це одна з найпоширеніших причин почервоніння очей. Неприємний стан виникає при пересиханні слізної плівки та супроводжується такими симптомами, як печіння, підвищене сльозоточення, відчуття «піску в очах». Цей стан часто зустрічається у людей, які проводять багато часу за екранами, і може бути посилений недостатньою вологістю повітря.

Посилювати прояви може й носіння контактних лінз, особливо якщо вони підібрані неправильно. Як перша допомога в екстрених ситуаціях можна мати в аптечці антисептичні засоби та зволожуючі краплі для очей, які допоможуть тимчасово полегшити стан.

У яких випадках треба звертатися до лікаря

Якщо почервоніння не минає, а посилюється, ви відчуваєте біль, різь, з'являється набряк та запалення ока, ви спостерігаєте погіршення зору, не займайтеся самолікуванням, швидше записуйтесь до офтальмолога. Використання більш серйозних препаратів, таких як антибіотики або кортикостероїди, без призначення лікаря небезпечне.

Почервоніння очей може бути проявом кон'юктивіту, викликаного, у свою чергу, інфекційними захворюваннями чи алергією. А також таких серйозних захворювань, як увеїт або глаукома, які вимагають негайної уваги фахівця.

Чим раніше буде поставлено діагноз, тим швидше та ефективніше можна буде розпочати лікування, що значно скоротить час на реабілітацію. Самолікування у такому разі вкрай небажано. Важливо пам'ятати, що деякі захворювання очей можуть прогресувати і призводити до серйозних ускладнень, якщо їх не лікувати належним чином.

Дбайте про свої очі, уникайте стресу, перенапруги, пийте вітаміни — і не забувайте про регулярні візити до офтальмолога!

Джерело