Початок сезонної алергії: які рослини викликають симптоми і як рятуватися

Фахівці попереджають, що в Україні починається цвітіння деяких дерев, пилок яких провокує симптоми сезонної алергії.

В Україні з 15-21 березня на території лісової та лісостепової зон починається цвітіння тополі, інформує Ukr.Media.

Однак симптоми полінозу – сезонного захворювання, причиною якого є алергічна реакція на пилок рослин – на цьому тижні в лісовій і лісостеповій зонах буде викликати в основному пилок вільхи. Вона буде спостерігатися в помірних і низьких концентраціях.

Про це свідчать дані Європейській Аероалергенної мережі.

Низькими і помірними будуть концентрації алергенного пилку ліщини.

У містах лісової і лісостепової зон, особливо – Закарпаття – з'являться перші пилкові зерна берези. Деякий час вони не будуть провокувати алергію.

Однак на лісистих територіях України наступного тижня прогнозують дощі, які знизять концентрації алергенів у повітрі.

В Ужгороді, Львові та Рівному дощі 14-16 і 19 березня в Івано-Франківську, Житомирі, Вінниці, Києві – 16, 18, 19, в Луцьку та Тернополі – 14-17, 19, Чернівцях та Хмельницькому – 16, 19, 21, Чернігові, Черкасах і Полтаві – 16, 17, 19 числа.

По всій Україні в кінці тижня з'явиться пилок ясена, до якого, за даними молекулярної діагностики, чутливі 20% українців, що страждають на поліноз.

Також в повітрі будуть присутні пилкові зерна неалергенної верби. У низьких і дуже низьких концентраціях в повітрі буде спостерігатися пилок кипарисових – туї, тиса та ялівцю.

Лікування

Лікувати сезонну алергію, в тому числі медикаментозно, потрібно лише під наглядом лікаря. Проте одним з найефективніших методів у боротьбі з полінозом є бар'єрний метод.

Тобто попередження попадання алергенів в носоглотку, тобто бар'єрний спосіб захисту. Застосовуються спеціалізовані фільтри для носа, респіратори-невидимки.

Довідка

Пух тополі є, по суті, насінням, тобто зародком рослини, який утворюється після запилення жіночих сережок тополі пилком.

Джерело