Підсумки 29.05: Рекордна поміч Швеції і Саміт миру

Підсумки 29.05: Рекордна поміч Швеції і Саміт миру

Фото: Getty Images Зеленський з Крістерссоном у Стокгольмі 19 серпня 2023 року

Зеленський: Рішення Саміту миру передадуть РФ; В тюрмах України катували в’язнів – ДБР; Швеція виділила рекордний пакет зброї Україні. Kореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Зеленський: Рішення Саміту миру передадуть РФ

Учасники Саміта миру у Швейцарії напрацюють деталі за трьома пунктами, а потім відповідні документи передадуть Росії, заявив президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з прем’єр-міністром Португалії Луїшем Монтенегру.

В тюрмах України катували в’язнів – ДБР

На Полтавщині четверо працівників виправної колонії, які катували в’язнів, отримали повідомлення про підозру. Зараз же після прибуття до колонії засуджених змушували виконувати дії, які можуть компрометувати їх перед іншими засудженими, а весь процес фільмували на відеокамеру для подальшого шантажу.

Швеція виділила рекордний пакет зброї Україні

Швеція виділила Україні 16 пакет військової допомоги для України. Він став найбільшим – 13,3 млрд шведських крон (1,25 млрд доларів). Швеція передасть літак радіолокаційної розвідки та управління ASC 890, який дасть Україні “абсолютно новий потенціал радіолокаційної розвідки та бойового управління проти цілей у повітрі та на морі”, а також зміцнить її здатність вражати цілі в довгостроковій перспективі. 

ЗСУ стабілізують ситуацію біля Покровська

Від початку поточної доби на лінії фронту відбулося 28 бойових зіткнень. Найнапруженіша обстановка зберігається на Покровському напрямку. Сили оборони проводять заходи стабілізації обстановки на даному напрямку.

Україна відкрила третій табір для полонених росіян

Новий табір для утримання військовополонених Центр-3 прийняв перших російських військовополонених. Полонені росіяни утримуються не в колоніях суворого режиму разом з ув’язненими, а в передбачених саме для військовополонених таборах і спецділянках при СІЗО.

Саміт НАТО: у США розповіли, що чекатиме Україну

На зустрічі лідерів країн НАТО у Вашингтоні передбачаються зміни формулювань щодо перспективи членства України у Альянсі, але до запрошення справа не дійде, сказала посол США при НАТО Джуліан Сміт

Зірвати Саміт миру Росія вже не зможе – Зеленський

Україна готує дипломатичні відповіді на намагання Росії послабити Глобальний саміт миру. Про це заявив президент Володимир Зеленський і додав, що зірвати Саміт миру Росія вже не зможе, хоча й дуже старається це зробити

Джерело