Підсумки 25.02: Втрати ЗСУ та потужний план

Підсумки 25.02: Втрати ЗСУ та потужний план

Фото: Офіс президента України Зеленський назвав втрати України на війні

Зеленський вперше озвучив втрати ЗСУ у війні; Умєров анонсував потужний план на 2024 рік; Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Зеленський озвучив втрати ЗСУ у війні

Президент України вперше публічно назвав цифру українських втрат особового складу: під час повномасштабного вторгнення Росії загинули 31 тисяча українських військових. При цьому, за його словами, росіян загинуло 180 тисяч. Зеленський відмовився назвати кількість поранених українських військових, оскільки Росія буде знати, скільки людей “пішло з поля боя”. Також він не став називати кількість безвісти зниклих військових.

Умєров анонсував потужний план на 2024 рік

Україна має план на 2024 рік, який публічно не розголошується. “Всі кажуть, що краще за наші дії говорять наші результати. Ми робимо все можливе і неможливе, щоб зробити прорив. План 2024 вже є. Ми публічно про нього не кажемо. Він потужний, він сильний, він дає не тільки надію, але й дасть результат у 2024 році”, – сказав глава Міністерства оборони. Про це заявив міністр оборони Рустем Умєров під час форуму Україна. Рік 2024 в Києві. Умєров також зазначив, що лінія фронту в Україні наразі складає 3200 кілометрів, а інтенсивні бойові дії ведуть на протяжності 1200 кілометрів.

Окупанти розстріляли групу військовополонених

Російські окупанти у суботу, 24 лютого, у Бахмутському районі розстріляли не менше семи українських військовополонених. Про це повідомив український омбудсмен Дмитро Лубінець, опублікувавши відео, зняте з дрона, на якому зафіксовано, як кілька українських військовослужбовців здаються у полон. На кадрах добре видно, що українці підняли руки вгору, показуючи, що не мають зброї та не становлять загрози. Після, зібравши всіх оборонців в одному місці та відійшовши на декілька метрів, ворог випускає по них автоматні черги. “Такий розстріл – це воєнний злочин!”, – написав омбудсмен, заявивши, що він негайно звернеться з офіційними листами до ООН та Міжнародного комітету Червоного хреста, аби ці організації зафіксували та публічно визнали факт вбивства українських полонених російськими військовими.

Обрано нового голову НАЗК

Переможцем конкурсу на посаду голови Національного агентства з питань запобігання корупції став Віктор Павлущик. Конкурсна комісія визначила, що Павлущик має найкращі професійний досвід, знання і якості для виконання посадових обов’язків голови НАЗК, а також відповідає критеріям компетентності та доброчесності.

Половина зброї не надходить в Україну вчасно – МО

Половина постачань зброї не приходить в Україну вчасно, через що доводиться втрачати людей та території. Про це заявив міністр оборони Рустем Умєров. Він зазначив, що Україна робить все можливе і неможливе, але робота на фронті ускладнюється без своєчасних постачань.

Буданов прокоментував смерть Навального

За даними української розвідки причиною смерти російського опозиціонера Олексія Навального у колонії став відрив тромбу. Цю ж версію просували прокремлівські ЗМІ. “Ну я можу вас розчарувати, але те, що нам відомо – він реально загинув від тромбу”, – сказав Буданов у кулуарах форуму Україна. Рік 2024, відповідаючи на питання журналістів про те, як вбили Навального.

Україна консультується щодо відкриття повітряного простору – міністр

Україна подає заявки до Європейських та Американських безпекових регуляторів для підтвердження плану щодо відкриття повітряного простору, повідомив Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. “Складний процес, але перші формальні кроки Україна робить вже зараз, саме в ці тижні ми подаємо офіційні заяви оцінку ризиків до відповідних регуляторів”, – зазначив міністр. При цьому, терміни відкриття не називають, через надвисоку складність питання гарантування безпеки.

Джерело