Підсумки 16.06: Комюніке Саміту і плани України

Підсумки 16.06: Комюніке Саміту і плани України

Фото: gettyimages Саміт миру

Комюніке Саміту миру підтримали 78 країн; Названо плани України на полі бою у цьому році. Kореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Комюніке Саміту миру підтримали 78 країн

Підсумкову декларацію Глобального саміту миру у Швейцарії підписали 80 країн і чотири організації. Однак згодом Ірак та Йорданія з неназваних причин відкликали свої підписи. Серед тих, хто не підтримав комюніке – Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати. У документі учасники Саміту узгодили спільну позицію щодо трьох пунктів: повернення Запорізької АЕС під контроль України, відновлення безпечного доступу до українських морських портів та обмін військовополоненими. Підбиваючи підсумки Саміту миру, президент Володимир Зеленський заявив про правильність вибору українською стороною пунктів Формули миру щодо ядерної, продовольчої та гуманітарної безпеки. За його словами, дискусія з цих питань може мати як результат абсолютно практичні кроки.

Зеленський: F-16 від Данії будуть найближчим часом

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен на полях Саміту миру у Швейцарії та обговорив з нею постачання винищувачів F-16. Зеленський додав, що сторони мали можливість “обговорити підготовку до передання данських літаків F-16, які надійдуть в Україну найближчим часом”.

Стало відомо, коли відбудеться наступний Саміт миру

Робота над проведенням другого Саміту миру триває, і він буде через місяці, а не роки. Про це заявив президент Володимир Зеленський. За його словами, вже є країни, які готові його прийняти, переговори з ними розпочато. “Коли план буде готовий, а кожен крок пропрацьований, тоді відкриється шлях до проведення другого Саміту мири, а отже, й до завершення війни, а також до справедливого та тривалого миру”, – сказав глава держави. Скоріш за все другий Саміт відбудеться в ОАЄ, або у Саудівській Аравії. І там будуть представники Росії.

Зеленський відповів на ультиматум Путіна

Заява російського диктатора Володимира Путіна про територіальні претензії до України – це велика помилка, яка корисна для України. Про це заявив президент Володимир Зеленський за підсумками Саміту миру. “Тут за лаштунками країни говорили, що цим меседжем Путін передав всьому світу, що все, що він до цього говорив про реальне бажання закінчити війну, – помножене на нуль. Це говорили всі країни. Навіть ті, які мають інший погляд. Або мали”, – підсумував Зеленський.

Названо плани України на полі бою у цьому році

Завдання ЗСУ на полі бою у цьому році полягає в тому, аби не дати російським загарбникам досягти успіху в їхньому наступі. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції за результатами Саміту миру. У Харківській області ситуація на полі бою зараз краща, вона стабілізувалася, зазначив президент. При цьому Зеленський не ризикнув прогнозувати хід бойових дій у 2025 році. За словами президента, все залежатиме від двох речей – сил України на полі бою та результатів дипломатичної роботи.

В Одесі на бізнес-заході спалахнув мовний скандал

В Одесі стався новий мовний скандал на бізнес-заході під назвою Вечір нетворкінгу. Відео інциденту розійшлося соціальними мережами. Організатор та спікер розпочали свої виступи російською мовою, проігнорувавши прохання однієї з учасниць перейти на державну мову. У підсумку відвідувачку, яка просила перейти на українську мову, вигнали з бізнес-заходу. Ця історія викликала скандал у соцмережах.

 

Джерело