Підсумки 10.03: Пояснення Ватикану і нові бомби

Підсумки 10.03: Пояснення Ватикану і нові бомби

Фото: Getty Images У Ватикані кажуть, що Папу зрозуміли неправильно

У пресслужбі Святого Престолу пояснили скандальну заяву понтифіка про Україну; Ворог застосував нові авіабомби. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

У Ватикані пояснили скандальну заяву понтифіка про Україну

Папа Римський Франциск закликає до припинення вогню та відновлення переговорів, а не капітуляції України. Про це заявив директор пресслужби Ватикану Маттео Бруні, коментуючи інтерв’ю понтифіка, у якому він порадив Україні мати “відвагу білого прапора”.

У пресслужбі Святого Престолу заявили: говорячи про білий прапор, Папа не має на увазі капітуляцію, а повернення до переговорів,

“Папа вживає термін “білий прапор” і у відповідь використовує запропонований інтерв’юером образ, щоб позначити ним припинення військових дій, перемир’я, досягнуте завдяки відвазі переговорів. В іншому місці інтерв’ю, говорячи про іншу конфліктну ситуацію, але маючи на увазі будь-яку військову ситуацію, Папа чітко заявив: “Переговори ніколи не є капітуляцією”, – сказав Бруні.

У пресслужбі Ватикану підсумували, що слова Папи про “білий прапор”, взяті з вислову, запропонованого інтерв’юером.

Іноземні компанії вже відбудовують Україну

Зруйновану російськими ударами українську інфраструктуру вже відновлюють компанії з Австрії, Німеччини, Данії та Туреччини. Загалом бюджет повоєнної реконструкції може скласти понад трильйон доларів.

Турецькі компанії відновлюють мости та дороги, постачають енергогенератори та мобільні лікарняні пункти, сподіваючись на перевагу, коли розпочнеться конкуренція за великі контракти. Наголошується, що турецькі будівельні підрядники за два роки завершили 70 проєктів на загальну суму близько одного мільярда доларів.

Німецькі та австрійські компанії відновлюють інфраструктуру та оборонні підприємства, а Данія пожертвувала 130 млн доларів на відновлення суднобудівного центру у Миколаєві.

На кордоні розблоковано пункт пропуску Краківець

Польські фермери розблокували пункт пропуску Краківець, але черга на ньому зберігається.

За даними ДПСУ, вдень 10 березня тривало блокування на п’яти напрямках, у чергах перебувало близько 1700 вантажівок. Краківець розблоковано, але акція протесту там може продовжитися з 13 березня.

Ворог застосував нові авіабомби

Російські агресори застосували нові авіаційні бомби під час обстрілу міста Мирноград у Донецькій області. Про це сказав речника Сил оборони Таврійського напрямку Дмитро Лиховій.

“Початкова інформація була, що ворог застосував ЗРК С-300. Однак за уточненою інформацією, яка надійшла від Нацполіції, у цьому обстрілі росіяни застосували три одиниці плануючої авіабомби УМПБ Д-30СН”, – сказав він.

Речник зазначив, що застосування цих бомб свідчить про новий етап розвитку російських керованих авіаційних бомб, які можуть бути баражуючими.

“Це покращена авіабомба, яка вже приходить на заміну оцим класичним старим ФАБам, перетвореним у КАБи. Вони мають додаткові функції планування і додаткові силові установки. Тому, на жаль, нам потрібно готуватися до нових викликів і нових задач ППО в боротьбі з цими покращеними авіабомбами”, – додав Лиховій.

Нацбанк різко зменшив чистий продаж валюти

Минулого тижня чистий продаж доларів Національним банком України зменшився до $133,69 млн проти $291,3 млн тижнем раніше. Це найнижчий показник за 11 місяців, як свідчать дані НБУ.
За п’ять робочих днів минулого тижня продаж валюти скоротився більш ніж удвічі – з $320,9 млн до $156,8 млн. У свою чергу купівля залишилася на порівняно високому рівні – $23,11 млн.
Загалом з початку поточного року Нацбанк продав на міжбанку понад 4,3 млрд доларів, а придбав – лише 71 млн доларів.

У Росії повідомили про звільнення командувача флоту

Російські ЗМІ повідомили про зміну головнокомандувача військово-морського флоту.

Повідомляється, що головнокомандувача ВМФ РФ адмірала Миколу Євменова відправили у відставку, а на його місце призначили адмірала Олександра Моїсєєва, який обіймав посаду командувача Північним флотом.

Моїсеєва нібито призначили тимчасовим виконувачем обов’язків.

Євменов командував російським флотом із травня 2019 року.

Джерело