Підприємця підозрюють у тому, що він не довіз шоломи та плити для бронежилетів до військової частини

Повідомлено про підозру директору товариства, який незаконно ввіз на митну територію України товари військового призначення.

Про це повідомив 1 липня Офіс Генерального прокурора.

Підприємцю інкримінують вчинення шахрайства з фінансовими ресурсами та порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю.

За даними слідства, підозрюваний у травні 2022 року під виглядом гуманітарної допомоги для однієї з військових частин Нацгвардії України імпортував на митну територію України 1 тисячу захисних шоломів та 3 тисячі балістичних плит до бронежилетів.

Директор ТОВ хотів неправомірно отримати податкові пільги. При цьому він порушив порядок здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю.

Як підставу для пільг керівник товариства надав митним органам підроблені гарантійні листи кінцевого користувача товарів гуманітарної допомоги — військової частини Національної гвардії України.

Проте насправді імпортовані захисні шоломи та балістичні плити до бронежилетів військовій частині передані не були, а реалізувалися в магазині та через мережу «Інтернет».

Незаконно ввезені товари було вилучено під час обшуку, на них накладено арешт.

Як повідомляла АрміяInform, на Тернопільщині затримали депутата, який вимагав «відкати» за допомогу пораненим.

Джерело