САУ з бойовим модулем AGM на базі БТР PIRANHA HMC. Фото: General Dynamics European Land Systems
Відомі представники міжнародного ринку оборонної промисловості компанії KNDS та GDELS продемонстрували новаторські рішення в галузі артилерійських технологій.
Як інформує портал Army Recognition, на конференції Future Artillery Conference, що відбулася в Парижі, зброярі представили нову самохідну гаубицю. А саме – AGM (модуль артилерійської гармати), встановлений на Piranha Heavy Mission Carrier (HMC), розробку, яка є важливою віхою у співпраці між цими двома провідними європейськими системними компаніями, повідомляє АрміяInform.
Принагідно слід нагадати, що, як розповідала наша агенція, лише у квітні 2024 року оборонна компанія General Dynamics European Land Systems (GDELS) презентувала нову бронемашину під позначенням Piranha Heavy Mission Carrier (HMC), яка має шасі 10×10 і по котрій заявлено використання «новітніх технологій по трансмісії та підвіски».
Ця бронемашина створена для логістичних завдань, при масі в 40 тонн вона може брати корисне навантаження до 17 тонн та має відмінну заявлену прохідність із радіусом повороту всього 18 метрів. А завдяки вдосконаленому чотиривісному кермовому управлінню забезпечує безпрецедентну тактичну мобільність у поєднанні з неперевершеною артилерійською вогневою міццю.
Розроблений KNDS калібр 52 AGM калібру 155 мм легко інтегрується у представлений GDELS PIRANHA HMC.
Розроблений для максимальної ефективності, AGM на PIRANHA HMC оптимально управляється екіпажем із двох осіб, з додатковою місткістю для третього бійця або додатковим місцем для транспортування речей, що демонструє його універсальний дизайн.
Відмінною особливістю цієї високотехнологічної системи є її здатність стріляти на 360 градусів на ходу, що відрізняє її від традиційних колісних гаубиць, для роботи яких потрібні статичні установки.
Міцне шасі 10×10 системи AGM забезпечує повну автономність в управлінні, навігації та керуванні вогнем, значно підвищуючи експлуатаційні можливості завдяки властивій йому стабільності. Інтеграція передової робототехніки та системного інтелекту значно знижує навантаження на екіпаж, забезпечуючи стратегічніші, ефективніші та безпечніші операції.
Оснащений високотехнологічними можливостями, такими як тактика «стріляй та біжи» та MRSI (одночасний запуск кількох снарядів), а також здатністю вражати як наземні, так і морські цілі прямо чи опосередковано, AGM на PIRANHA HMC перевизначає параметри сучасної артилерії.
При цьому KNDS Deutschland наголошує, що факт появи такого гібрида є скоріше логічним розвитком розробок по колісній САУ RCH 155, базою для якої виступає бронемашина Boxer.
Своєю чергою експерти ІКК Defense Express заявили, що описану вище розробку можна віднести вже до певного переліку експериментальних САУ із використанням башти від PzH 2000. Тут можна пригадати не тільки RCH 155, по якій уже є експортні замовники, але яка ще поки не має статус стройової.
Piranha HMC вже є третім шасі, інтегрованим з AGM. У 2008 році Німеччина представила систему Donar, встановлену на модифікованій гусеничній базі ASCOD 2. Також було розроблено версію на колісному шасі Boxer 8×8.
Включивши AGM до двох провідних сімейств колісної бронетехніки, KNDS і GDELS не тільки зміцнюють можливості непрямої вогневої підтримки, а й підвищують оперативну сумісність НАТО, що знаменує істотний стрибок в оперативній ефективності.
Інтеграція артилерійського модуля AGM на колісне шасі Boxer 8×8. Відео: KNDS Deutschland
Олег Мащенко
Кореспондент АрміяInform
Залиште відповідь