Передала ворогу координати, за якими було завдано удари – судитимуть росіянку, яка живе в Сумах | Кримінал

Сумською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно 57-річної сумчанки за фактом підбурювання до державної зради, вчиненого в умовах воєнного стану, та наданні агресору інформації про розміщення військових формувань.

Слідством встановлено, що громадянка російської федерації, яка тривалий час проживає в м. Суми, була завербована головним управлінням генштабу збройних сил росії, відтак з початку повномасштабного вторгнення здійснювала збір та передачу інформації оборонного характеру.

Зокрема, вона приїжджала на місця можливих зосереджень військових формувань, спостерігала за обстановкою та повідомляла ворогу про наявність техніки та особового складу, надсилаючи детальний опис об’єктів та їх точні координати. Саме за інформацією цієї жінки ворог завдав декілька прицільних ударів безпілотниками по Сумщині, у тому числі й удари по м. Суми 7 та 13 вересня 2023 року.

Більш того, обвинувачена підшукувала серед свої знайомих проросійських осіб, які б за грошову винагороду могли також здійснювати збір інформації військового характеру з метою її передачі російським спецслужбам.

Жінку затримали 7 вересня 2023 року. З того часу вона перебуває під вартою. Під час обшуків у затриманої вилучено мобільний телефон із доказами переписки з куратором зі спецслужби рф.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури

Джерело