ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей

ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо українських дітей

Фото: Верховна Рада Результати голосування за резолюцію у ПАРЄ

Депортація дітей України становить військові злочини, злочини проти людяності та містить ознаки геноциду, вказано у документі.

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЭ) схвалила резолюцію про становище дітей України. Про це повідомила Верховна Рада у четвер, 25 січня.

Зазначено, що резолюцію підтримали 85 депутатів ПАРЄ одноголосно.

“Важливо, що документ поновив положення про те, що депортація дітей України становить військові злочини, злочини проти людяності та містить ознаки геноциду”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, окрема увага приділяється дітям-переселенцям. ПАРЄ закликала посилити політичну підтримку та підтримку гуманітарних організацій для захисту внутрішньо переміщених дітей.

Також асамблея наголошує на потребі якнайшвидше повернути дітей в Україну, щоб зменшити вплив на них російського режиму.

Резолюція підтримала ініціативу Bring Kids Back UA та створення Міжнародної коаліції країн з повернення українських дітей, а також привітала створення Центру захисту прав дитини, який працює під наглядом Уповноваженого Верховної ради з прав людини.

Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна і уповноваженої з прав дитини у РФ Марії Львової-Бєлової за депортацію українських дітей.

Раніше повідомлялося, що влада України має офіційні дані про депортацію майже 20 тисяч дітей до Росії.

Також у Росії заявляли, що з початку війни вивезли близько 4,8 млн громадян України, з них понад 700 тисяч – діти.

Джерело