Озвучені збитки енергосистеми України від атак РФ

Озвучені збитки енергосистеми України від атак РФ

Фото: ГСЧС (иллюстрация) Підраховані збитки енергосистемі без урахування останньої атаки

Найскладніша ситуація нині у Харківській області. Там можуть бути погодинні відключення для стабілізації електроенергії.

Українська енергетика через атаки росіян зазнала 11,5 млрд доларів збитків. Про це у суботу, 23 березня, заявила заступник міністра енергетики Світлана Грінчук під час ефіру марафону.

Вона підкреслила, що це не остаточна цифра, так як у неї не входять збитки від останньої російської атаки по енергетичним об’єктам.

“Ми активно співпрацювали зі Світовим банком, який проводив глобальне дослідження збитків саме енергетики внаслідок атак. І за час війни, не враховуючи останню атаку, це було 11,5 млрд доларів. Думаю, ця остання атака також оцінюватиметься великими сумами, можливо мільярдами доларів, тому що було завдано багато пошкоджень”, – зазначила Грінчук.

Вона підкреслила, що російська атака 22 березня була однією з наймасштабніших у війні.

“Були атаковані та завдані удари по багатьом об’єктам по всій території України. Це і об’єкти генерації та об’єкти системи розподілу, системи передачі електроенергії. Близько мільйона споживачів залишилися без електроенергії”, – заявила заступник міністра.

Грінчук зазначила, що найскладніша ситуація з постачанням електроенергії – у Харківській області. 

“У Харкові та Харківській області, де враження були дуже великі та швидко відновити електроенергію неможливо. Наразі відбувається розбір завалів, оцінка можливості ремонту, заміни обладнання, шукаємо це обладнання по всій Україні”, – пояснила заступник міністра.

Нагадаємо, 22 березня росіяни здійснили наймасштабнішу атаку по енергетиці України. Ракетної атаки зазнав ДніпроГЕС. У регіонах без світла залишилися 700 тисяч споживачів.

Джерело