Ознаки заздрості — пізнаємо заздрісника за характерною поведінкою

5 характерних рис заздрісної людини.

Довколишні не завжди доброзичливі та милі, як виглядають збоку. Але часто за лицемірною маскою симпатії складно розгледіти справжнє ставлення. Найнебезпечніша з негативних емоцій — заздрість. Це почуття — родючий ґрунт для розвитку ненависті, злоби та гніву, які згодом призводять до прихованих, а іноді й відкритих підлостей. Саме тому важливо вивчити основні ознаки заздрості, інформує Ukr.Media.

Ми не можемо подобатися всім. Фраза банальна і відома. Але ніколи не потрібно забувати цю прописну істину. У робочому, навчальному або особистому середовищі люди ставляться один до одного по-різному: хтось симпатизує, інші — нейтральні, а інші відчувають пекучу і погано контрольовану заздрість.

Об'єктом цього почуття може стати будь-хто. Приводи теж різноманітні. Кар'єрний ріст, доглянутий зовнішній вигляд, щасливе сімейне життя — найбільш «популярні» мотиви для злості на адресу щасливчика. Розглянемо докладніше, як визначити, що вам заздрять, і убезпечитися.

Критика досягнень

Заздрісник применшує значення чужих досягнень, постійно критикує, навіть у ті моменти, коли така поведінка виглядає нераціонально і недоречно.

Така ситуація часто зустрічається в робочому або навчальному середовищі, оскільки саме в такому оточенні досягнення і невдачі інших майже завжди виставлені на показ.

Розпускання пліток

Лихослів'я про людину, яка досягла висот у певній галузі, — нерідке явище. Наприклад, про дівчину, яка своїм інтелектом і зусиллями побудувала кар'єру і заробила пристойні суми, ні-ні, а почуєш, що все завдяки вдалому знайомству або за «красиві очі», але ніяк не завдяки таланту та завзяттю.

Умисні підлості

Заздрісники — зазвичай досить боязка категорія людей і створюють неприємності нишком або прикриваючись пристойною причиною. Начальник може відправити у важливе відрядження закордон не ключового співробітника, а когось менш здатного виключно через заздрість до обдарованості, придумавши вагомий привід.

Негативна реакція на чужі досягнення

Реакція на розповіді про досягнення: невмотивована агресія або уникання контактів. Наприклад, при розповіді про успіхи заздрісник може нервувати, підвищувати голос, злитися або різко міняти тему розмови, тому що вона йому неприємна.

Некоректні поради, які погіршують життя

Заздрісники цілком здатні намагатися переконати, направивши на неправильний шлях. Якщо вас відмовляють будувати стосунки з коханим, приймати підвищення на роботі або радять зробити щось сумнівне — не приймайте до уваги!

Як спілкуватися з заздрісниками

Ідеальний варіант — викреслити негативну людину зі свого життя. Але, на жаль, від багатьох в нашому оточенні не можна ізолюватися назавжди. Начальник з деструктивним характером, злобна сестра чоловіка або заклята подруга в певні періоди життя можуть перебувати надмірно близько до нас з різних причин.

Як захиститися від заздрісних особистостей?

  • Не розповідати їм про свої успіхи. Або робити вкрай рідко.

  • Менше з ними контактувати (за можливістю).

  • Не слухати поради, які здаються неправильними та суперечать вашій життєвій позиції.

  • Не приймати від них допомогу (може виявитися пасткою).

  • Оточити себе у всіх сферах максимально позитивними людьми, налаштованими добродушно.

Висновок

Ознаки заздрості — не характеристика «пропащого» злидня. Багато хто з нас її відчували тою чи іншою мірою. Але певна категорія людей готова піти на поводу у своїх негативних почуттів і створити кому-небудь неприємності тільки через його щастя. Уважно стежте за людьми з найближчого оточення. Симпатії гідні люди, які відповідають душевною теплотою.

Джерело