Основні причини, чому людина ревнує назвали психологи

Як позбутися ревнощів.

Ревнощі є невіддільною частиною життя кожного. Якщо хтось має вагоме значення для людини, разом зі страхом втратити будуть невідривно присутні ревнощі. В цілому це почуття має негативний характер і починає проявляти себе, коли не дістає любові і уваги з боку близької людини. Згодом воно може перерости в постійну рису характеру і доставить чимало проблем і своєму власникові, і об'єкту його прихильності, інформує Ukr.Media.

Любов і ревнощі заведено вважати нерозривними почуттями, але це далеко не так. Ревнива людина може зруйнувати ідилію у відносинах, постійно чіпляючись до свого партнера. За цією поведінкою стоять конкретні причини.

Невпевненість в собі

Це одна з поширених основ ревнощів. Людина вважає себе недостатньо підходящою для об'єкта своїх ревнощів і постійно порівнює себе з оточуючими. У цьому порівнянні інші завжди виграють.

Завищене почуття власності

У відносинах людина намагається повністю контролювати свого обранця, вважаючи його тільки своїм. Дане відчуття переконує власника в тому, що об'єкт його любові не може належати комусь, крім нього. Найчастіше воно належить чоловікам.

Егоїзм

У даному разі людина занадто любить себе і вважає, що весь світ повинен бути спрямований на задоволення її бажань. При такій самовпевненості егоїстична натура прагне повністю заволодіти увагою своєї другої половинки.

Невдалий досвід у минулому

Якщо колись людині довелося зіткнутися зі зрадами, то це залишить великий відбиток на її психологічному стані. Через пережиті зради вона стане більш підозрілою і розвине в собі почуття сумніватися в кожному.

Приклад батьків

Модель сім'ї, в якій виховується дитина, на всі сто відсотків відповідає за формування її особистості. Бачачи перед собою приклад ревнивого ставлення між батьками, людина переконується, що це вірні дії і переймає їх на своє життя.

Ревнивий чоловік зраджує сам

У таких випадках він приписує свої вчинки партнеру і запевняє себе, що він відчуває ту ж потребу в любовних зв'язках на стороні. Нікому не хочеться відчувати образу від зрад, в результаті чого прокидається почуття ревнощів.

Якщо ревнощі присутні у відносинах в малих дозах, то це лише зміцнить їх і допоможе освіжити пристрасть між партнерами. Однак на постійній основі це призведе до нескінченних сварок. Той, хто відчуває почуття ревнощів, позбавляє себе душевного комфорту і знаходиться в стані нервового напруження. При цьому ревнивець ставить себе в залежну позицію. При будь-якому неправильному погляді або зайвому слові коханого йому здається, що інші цікавлять партнера значно більше і любов пройшла. Тобто настрій і загальний емоційний стан повністю знаходиться у владі другої половинки, а почуття власної гідності викорінюється.

Як перестати ревнувати?

Спочатку важливо проаналізувати кожну емоцію, яка виникає при нападах ревнощів. В основному це образа, гнів, роздратування, можливо навіть заздрість стосовно інших. Якщо віддавати собі звіт в почуттях, що з'явилися, можна навчитися брати над ними контроль.

Далі слідує дуже важливий крок — підняти свою самооцінку. Ця порада актуальна для всіх сфер життя. Якщо людина не цінує себе і постійно чогось боїться, це з легкістю зчитується іншими і, в кінцевому підсумку, вони починають відноситися до неї відповідно. Потрібно переглянути звички і стиль життя, які можуть заважати людині полюбити себе в повній мірі. Нові захоплення, догляд за собою і активність допоможуть побачити свої найкращі сторони і перестати вважати інших перешкодами на шляху до щасливих відносин.

Також важливо відверто поговорити з коханою людиною і пояснити її свої переживання. Якщо вислухати один одного без істерик і претензій, можна легко відпустити ситуацію і почати більше довіряти своїй половинці.

Джерело