Омбудсмен звернувся до ООН та МКЧХ через розстріл окупантами українських військових

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до міжнародних організацій через розстріл росіянами полонених українських військовослужбовців.

Про це йдеться у його повідомленні в телеграм-каналі.

«Щодо чергового порушення РФ норм міжнародного гуманітарного права негайно звернувся з офіційними листами до ООН та МКЧХ, аби організації задокументували цей факт. Це має стати доказовою базою для трибуналу над злочинцями», — заявив Дмитро Лубінець

Він зазначив, що коли саме і де був скоєний злочин, наразі невідомо. За попередньою інформацією, сталося це біля села Кринки на Херсонщині.

На оприлюдненому в соцмережах відео видно, що троє беззбройних українських воїнів лежать у рівчаку, а російські окупанти умисно їх розстрілюють.

«Убивство військовополонених є зухвалим порушенням Женевської конвенції про поводження військовополоненими та тяжким міжнародним злочином. Такі випадки, на жаль, непоодинокі та є системною практикою підступного ворога», — додав Дмитро Лубінець.

Він наголосив, що світова спільнота має дати Росії чіткий сигнал — сліди воєнних злочинів не вдасться приховати. Воєнні злочини не мають строку давнини. І на лаві підсудних опиняться ті, хто їх скоїв, і ті, хто віддавав злочинні накази.

Джерело