Днями Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський працював в одному з навчальних центрів ЗСУ, де тривають тестування різних форм комплексного застосування наземних і повітряних роботизованих та безпілотних систем в умовах реального бою.
Він відзначив, що це дуже важливий проєкт і Сили оборони уже мають перші успіхи в його реалізації
За словами Головнокомандувача, однією з особливостей сучасних бойових дій є активне застосування роботизованих та безпілотних систем в бойовому порядку загальновійськового підрозділу за єдиним замислом для забезпечення виведення особового складу з найбільш небезпечних зон і заміна його роботами.
«Моїм найвищим пріоритетом є швидке практичне впровадження інноваційних бойових безпілотних та роботизованих платформ наземного та повітряного базування у війська», – сказав він.
Олександр Сирський зазначив, що разом з командою Міністра оборони України докладає максимальних зусиль для підготовки системних рішень щодо ефективного застосування широкого спектру роботизованих платформ.
Мета військового керівництва – максимально скоротити шлях, який проходить технічний винахід (інноваційна ідея) науковців від лабораторії до виробничого цеху і далі до бойового підрозділу.
«Дякую усім, починаючи від інженерів-розробників, виробників і до операторів-пілотів, за їх вклад у підвищення бойової ефективності наших підрозділів», – додав Головнокомандувач.
Наступний крок, додав він, відпрацювання тактики застосування бойових наземних роботизованих комплексів, підготовка розрахунків та масштабування підрозділів НРК в бойових частинах ЗСУ, відпрацювання прийомів та способів дій безпілотних систем у різних видах бою.
Нагадуємо, що Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський раніше зазначав, що один із важливих напрямів — максимальне забезпечення Сил оборони України сучасними безпілотними системами різних модифікацій та розробка роботизованих платформ.
Для пришвидшення цієї роботи був сформований новий рід військ: Сили безпілотних систем. Україна стала першою країною, що створила новітній рід військ.
Як повідомлялося, підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ планують укомплектувати на 20 відсотків досвідченими командирами з бойових підрозділів і ще на 80 відсотків за рахунок рекрутингу.
На початку червня командувач Сил безпілотних систем ЗСУ полковник Вадим Сухаревський заявив, що у 2024 році держава поставила Збройним Силам у шість разів більше дронів, ніж за весь попередній рік.
Залиште відповідь