Очевидні ознаки, що перед вами мати, яка отруює життя дитини

Коли ви чули від мами захоплення? Якщо натомість раз у раз звучать фрази розчарування, отже, у ваших стосунках проблеми.

Цікаво, як із роками змінюються уявлення про добрих і поганих матерів. Хороша — та, у якої дитина охайно одягнена, а коса дівчинки заплетена рівно по центру голови? Чи та, що зрозуміла і дозволила самовиражатися, голити скроню і навіть підтримала справою — відвела до перукарні та заплатила за це неподобство? Кожному з батьків іноді корисно поглянути на себе з боку і перевірити, а чи не є він токсичним — тим, хто своїм вихованням, іноді зовсім не бажаючи того, отруює життя дитини, інформує Ukr.Media.

Вона лає дитину за правду

Припустимо, малюк припустився помилки і розповів мамі про це, не так важливо, зізнався сам або після підказки. Але токсична мати все одно його карає. Адже він зробив сміливо і чесно, зізнавшись, хоч йому й було нелегко.

Вона постійно критикує

Здається, критика — єдине, що знає токсична мати чи токсичні батьки загалом. Вони будуть розбирати всі дрібниці у своїй дитині та не усвідомлювати негативних наслідків. Мовляв, діти нічого не можуть зробити правильно — класичний випадок боротьби мами зі своєю незрілістю. Найкращий вихід, яким би важким він не здавався, — це, мабуть, ігнорувати її різкі коментарі та спробувати отримати підтвердження та пораду з інших доступних вам джерел.

Вона ігнорує у період конфліктів

Будь-які спроби з'ясувати причину незадоволення матері схожі на розмову з представником інопланетного розуму: вона мовчить і моргає очима. Якщо ж ви приблизно здогадуєтеся про джерела її образи, то можете просити вибачення, валятися в ногах, ридати, погрожуючи підняти ніж над своїми грудьми — мама збереже стоїчне терпіння і все одно не вступить з вами у діалог. А потім раптово — через годину, три дні або місяць — заговорить так, ніби не було періоду, коли вона перетворилася на крижану статую.

Вона не поважає особисті межі дитини

"Особисті кордони? Ні, не чула!" До дитини в кімнату заходить без стуку, перевіряє пошту, телефон і профілі в соцмережах. Мама може прочитати особистий щоденник і, що ще гірше, обговорити прочитане, відчитати або дати пораду. Вона без попередження здатна зателефонувати друзям своєї дитини і поставити безцеремонні питання. Адже у дітей не повинно бути секретів від люблячого батька, правда?

Вона вселяє почуття провини

Коли інші маніпуляції не працюють, токсична мама може вселяти почуття провини. Вона розповідає, що віддала свою молодість, виховувала, дбала і плекала, а ви стали розчаруванням. До чого це призведе? Рано чи пізно ви почнете випробовувати провину за те, що робили і не робили, за щастя та досягнення. Від такого стану до депресії лише крок.

Вона ставить заборону на негативні емоції

Мама вважає, що вам не можна висловлювати злість, втому, біль. У дорослому віці діти таких батьків навчаються приховувати емоції та почуття, руйнуючи свої стосунки. До того ж їх дивує, що навколишні не соромляться сумувати та бути неідеальними.

Вона пасивно-агресивна

Ваша мама — інтелігентна жінка, тому вряд чи опуститься до того, щоб кричати на весь дім або вживати нецензурну лексику. Вона діє тонше: щодня змушує відчувати, що незадоволена дитиною. То мати зауважує, що той занадто набрав ваги, то коментує успіхи чада словами "Для людини твого рівня інтелекту ти багато досяг", то в середині розмови кладе трубку. Вона дратівлива завжди, але особливо у вашій присутності.

Джерело