Облаштовували позиції окупантів та виконували бойові завдання – засуджено двох учасників нзф «лнр» і «днр» | Кримінал

За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури суди ухвалили вироки двом чоловікам за державну зраду. Вони отримали покарання у вигляді 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Прокурори довели, що 24 лютого 2022 року житель м. Макіївки мобілізувався до «5-ї окремої мотострілецької бригади «Оплот» та склав військову присягу на вірність псевдореспубліці. Стрілець із позивним «КВН» займався обладнанням позицій неподалік м. Херсона й на Миколаївщині, а згодом забезпечував харчуванням свій підрозділ в районі м. Мар’їнки. Крім того, засуджений разом ще з 12 учасниками нзф «днр» виконував бойові завдання в районі м. Красногорівки.

На наступний день після повномасштабного російського вторгнення добровільно перейшов на бік ворога й мешканець м. Луганська. Він вступив до складу «4-ї окремої мотострілецької бригади 2-го армійського корпусу «лнр». Отримавши зброю, гранатометник на прізвисько «Кондрат» облаштовував вогневі позиції в м. Алчевську, м. Кремінній, та с. Новолуганському, а у вересні 2023 року – у с. Кліщіївці, що під м. Бахмутом.

Під час контрнаступу українських захисників, чоловіків затримали та вони до вироків судів перебували під вартою.

За матеріалами Донецької обласної прокуратури

Джерело