Нове життя в 50: чому люди розлучаються після довгих років шлюбу

Що призводить до краху сімейного щастя?

Чому літні пари розлучаються після багатьох років спільного життя? Фахівці зі стосунків і сімейного права виділили кілька основних причин, інформує Ukr.Media.

Найчастіше шлюб просто вичерпує себе з часом. Як зазначають експерти із сімейного права, багато пар, які прожили разом 20, 25 або навіть 30 років, просто втомлюються один від одного, без будь-яких зрад. Нерідко це пов'язано з синдромом спорожнілого гнізда, коли діти виростають і виїжджають, і в подружжя не залишається спільних інтересів.

Психологи також вказують на ігнорування потреб одне одного та відсутність спільних занять як популярні причини розставання в зрілому віці. Вони радять парам регулярно ходити на побачення й обговорювати плани та пріоритети, щоб підтримувати зв'язок.

Серед інших поширених причин фахівці називають невірність, фінансові проблеми та різні види насильства — фізичного, емоційного чи економічного. Психологи також додали, що навіть міцні шлюби можуть розпастися, якщо в одного з подружжя розвивається алкогольна або наркотична залежність.

Таким чином, експерти сходяться на думці, що основними факторами, які призводять до розлучення в літньому віці, є емоційне відчуження, відсутність спільних інтересів, зради, фінансові труднощі та різні види зловживань.

Джерело