Несподівані продукти, що підвищують холестерин

Не захоплюйтесь ними.

Від якості та переліку продуктів залежить, як організм будуватиме свої клітини та які процеси в ньому відбуватимуться. Часто ми захоплюємося їжею, яка завдає нам шкоди, але помічаємо це далеко не відразу, а коли потрібно вже звертатися до фахівців. Отже, з якими продуктами варто бути обережнішими, якщо ви не хочете підвищити холестерин, інформує Ukr.Media.

Про що варто пам'ятати при складанні меню

Умовно усі продукти можна розділити на 3 макронутрієнти: білки, жири та вуглеводи. Кожен має кінцевий продукт розпаду, який також використовується організмом для вирішення різних завдань.

70% холестерину виробляється печінкою, і 30% надходить в організм із харчових продуктів, переважно з жирів та продуктів тваринного походження. Це дуже важливий для здоров'я елемент, але якщо його зміст підвищений, він заважає правильній роботі організму.

Молоко та молочні продукти

Натуральні молоко і молочні продукти мають досить високу жирність на 100 грамів — від 3,2 до 5,5%. При цьому використовуються вони нерідко у кількості 200-250 грамів. Звідси ми отримуємо надмірну кількість жиру, що надходить із них. Також ці продукти мають високий інсуліновий індекс, що у свою чергу також підвищує холестерин.

Кокос та кокосове молоко

Незважаючи на те, що ці продукти часто вважаються здоровими і улюбленими у людей, які ведуть активний спосіб життя, вони також мають високу жирність. Вживати їх слід в обмеженій кількості, до 100 г/мл на день. Намагайтеся обмежити вживання до кількох разів на пару тижнів.

Креветки

Улюблені багатьма креветки не такі безпечні, як ми звикли думати. Холестерину в них справді багато — на 100 г продукту близько 150 мг. Якщо напередодні біохімічних аналізів крові з'їсти досить велику кількість креветок (від 500 г і більше), то можна побачити різке підвищення холестерину. Будьте дуже уважними і не захоплюйтеся цим продуктом.

Джерело