Неочікувані висновки: виховання батька впливає на життя дочок більше, ніж матері

Безперечно, тато — головний чоловік у житті дочки.

Виховання, де основна роль відводиться мамі, все ще вважається традиційним і пріоритетним у більшості сімей, інформує Ukr.Media.

З хлопчиками це так і є — роль мами вкрай важлива, але для дівчинки взаємини з батьком нерідко стають наріжним каменем. Як би мати не старалася, вона не в силах замінити першого і, напевно, найбільш значущого чоловіка в житті майбутньої жінки, яким є батько.

Батько важливий для емоційного розвитку дитини

Належна увага і щира любов тата забезпечує дівчинці почуття захищеності і комфорту, впевненості у власних силах і собі самій. І все це прямо впливає на жіночність, самооцінку, успішність представниці прекрасної статі в майбутньому.

Для люблячого тата донька завжди най-най, його головна гордість і світло душі Відчуваючи таку необхідну батьківську любов, дівчинка виростає і вважає себе гідною уваги, шанобливого, ввічливого і люблячого ставлення з боку чоловіка. У такому випадку у підростаючої дівчини є менше страхів, вона вміє приймати залицяння і любов, закладені з дитинства позитивні установки супроводжують її все життя.

Чому тато важливий з практичної точки зору

Від взаємин дочки з батьком багато в чому залежать психологічні установки на спілкування і програми поведінки дорослої дівчини з «сильною статтю» та вибір майбутнього супутника.

Так, якщо в близькому оточенні дівчинки не буде тата (вона росте без батька або ж він сильно усунувся від виховання), то і в майбутньому висока ймовірність того, що вона стане сприймати чоловіків «чужими».

Взаємини з батьком впливають і на відносини з грошима. Образи, невдоволення, нетерпіння стосовно батьків, а також відсутність до них достатньої поваги перекривають позитивний потік, що може відбитися на фінансовому добробуті людини.

Ставлення до батька формує цілі і визначає, наскільки легко людині вдається заробляти гроші, досягати успіху в житті і кар'єрі.

Батьки повинні брати участь у вихованні дочок з самого початку

Дані багатьох досліджень свідчать про те, що батьки, тримаючи дитину на руках відразу після народження, і надалі продовжували грати зі своїми підростаючими дітьми і піклуватися про них.

Ця нова роль турботливого батька сприятливо позначається на розвитку сім'ї. За результатами одного з досліджень, немовлята, чиї батьки брали активну участь у їх вихованні, показали більш високі оцінки за тестами моторного й розумового розвитку. Інше дослідження довело, що такі малюки виростають більш чуйними у соціальному плані

Між подружжям виникає менше суперечок, у них спостерігається єдність цілей і злагода у прийнятті рішень, якщо вони обидва беруть активну участь у вихованні дитини.

Міцна емоційна близькість дочок і батьків, сформована в ранньому дитинстві, забезпечує сприятливе проходження підліткового періоду. Дівчата, з якими батьки пройшли шлях від самого дитинства, легше знайомляться із законами непростого життя й швидко знаходять спільну мову з іншими чоловіками.

Обоє батьків грають важливу роль в житті дитини

Діти багато чому вчаться в процесі спостереження і наслідують батьків. Стежачи за відносинами мами і тата, і спілкуючись з батьком, дівчата здобувають перший досвід спілкування з чоловіком.

Татам слід поводитися достойно, як з дочками, так і з дружинами, щоб дівчатка бачили в них покровителя і опору. Супутниками життя дівчат стають частіше чоловіки, що мають риси їхнього батька.

Сліпа материнська любов підносить дочку на п'єдестал. Жінки можуть захвалювати своїх принцес цілодобово, а оцінка чоловіків є більш тверезою.

Рідкісні батьківські похвали сприймаються дітьми адекватніше, тому виходять на передній план і довго зберігаються в пам'яті. Батькам слід відзначати успіхи дочок, пишатися ними, радіти їх перемогам, не забуваючи про конструктивну критику.

Ви згодні з такими висновками експертів?

Джерело