Необхідно поновити дух єднання 24 лютого 2022 року — Оксана Григор’єва

На початку широкомасштабного вторгнення Україна показала себе дуже сильною консолідованою державою. В справі захисту країни об’єдналися всі політичні сили та суспільство, черги громадян вишикувались за зброєю.

Про це нагадала президентка Атлантичної ради України, радниця командувача Сухопутних військ ЗС України Оксана Григор’єва під час круглого столу «Два роки повномасштабної агресії росії. Війна за Україну — війна за Європу» у Медіацентрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв.

— Я пам’ятаю 24 лютого, коли ми працювали в штабі. Ми знали, що відбувається і бачили цей дух єднання, який дійсно об’єднав і всі політичні партії у парламенті, й усіх людей, які підготовлені чи не підготовлені, вишикувалися у черги для того, щоб отримати зброю, щоб захищати свою Батьківщину, — розповіла вона.

Оксана Григор’єва зауважила, що досі не прийнято конче необхідний закон про мобілізацію. Він повинен якнайшвидше запрацювати для того, щоб поповнити й оновити склад Збройних Сил України.

Зараз Збройні Сили України гостро потребують поповнення та оновлення, адже середній вік захисника зараз становить 40+. Натомість Силам оборони необхідні молодші й краще технологічно навчені кадри, адже сучасна війна — це війна технологій, які надзвичайно швидко оновлюються і ворог так само швидко вчиться на своїх помилках.

— Мені б дуже хотілось, щоб цей дух єднання і зараз був, щоб ми повернулись до того стану, що ми маємо бути об’єднані. Бо для когось війна продовжується, помирають кожен день наші кращі сини й дочки, а хтось вже заграється у вибори, — наголосила Оксана Григор’єва.

 

Антон Печерський

Кореспондент АрміяInform

Джерело