Не тільки горох, і капуста: продукти, які викликають здуття живота та утворення газів

Уникайте їх надмірного вживання.

Відомо, що бобові та капуста викликають підвищений метеоризм, — проте не тільки вони можуть бути винуватцями газів, які надувають ваш живіт. Насправді багато звичних продуктів харчування здатні викликати дану проблему, інформує Ukr.Media.

Оливки

В компанії або на побаченні краще відмовитися від оливок — в якості побічного ефекту ці суперкорисні плоди, на жаль, провокують метеоризм.

М'ясо

Коли жирне м'ясо перетравлюється, кишкові бактерії утворюють гази, які можуть призвести до бентежних звуків і запахів.

Пиво

Здатність викликати метеоризм мають пшеничне пиво і темне пиво.

Яйця

Вони містять певну групу сірки, яка викликає газ в кишківнику. Особливо жирні яєчні страви являють собою досить вибухонебезпечну суміш, в прямому сенсі цього слова.

Горіхи

Ядра з високим вмістом жирів можуть виявитися важкими для травлення — в результаті в животі накопичиться багато газів.

Сир

Перетравлення сиру завершується в товстій кишці, бактерії якої починають посилено утворювати гази, зіткнувшись з тим, що до них дійшло.

Молоко

Будь-хто, хто страждає від метеоризму після вживання молока, повинен запитати лікаря, чи є у нього непереносність лактози. Фахівець може виявити таку особливість організму, через яку після вживання «Молочки» здувається живіт.

Шоколад

Відрізняється високим вмістом жиру, що, як вже було сказано вище, є фактором ризику здуття живота і утворення газів.

Цільнозерновий хліб

Хоча харчова клітковина в цільнозерновому хлібі корисна для здоров'я, не кожен може впоратися з грубим хлібом: деяким людям важко його перетравити.

Цибуля

Цибуля містить цукор — коли він руйнується в кишківнику, утворюється більше газів.

Морозиво

Молоко, цукор і жир — суміш, типова для багатьох рецептів цього продукту. Вона легко може викликати здуття живота і скупчення газів.

Кава

Хоча кава володіє багатьма хорошими властивостями — чутливі організми реагують на неї підвищеним метеоризмом. Кава важко перетравлюється і може подразнювати слизову оболонку травного тракту.

Джерело