“Не можна виходити з магазину без цього продукту”: Єдина їжа, яку ви повинні їсти більше, щоб зміцнити здоров’я мозку

Прийшов час зробити яйця частиною свого щоденного раціону.

Якби ви складали список покупок спеціально для здоров'я мозку, що б у ньому було? Зелений чай та кава? Так — у них багато антиоксидантів. Продукти з високим вмістом омега-3, наприклад риба та горіхи? Так, ще більше відмінних варіантів. Але є ще одна "зоряна" їжа для здоров'я мозку, без якої, за словами психіатра Дрю Ремсі, не можна виходити з магазину: це яйця, інформує Ukr.Media.

Дрю Ремсі, доктор медицини, психіатр, один із провідних прихильників дієтичної психіатрії та автор книги «Їжте, щоб перемогти депресію та тривогу».

Звичайно, ви знаєте, що яйця — чудове джерело білка: в одному яйці близько шести грамів. Але, за словами доктора Ремсі, яйця не тільки постачають організм енергією, а й підтримують мозок — і не з тієї причини, про яку ви можете подумати.

"Помилка, яку багато людей роблять щодо яєць, полягає в тому, що вони думають, що їх треба їсти через жири омега-3, але це неправда", — говорить він, маючи на увазі поживну речовину, яка тривалий час приносила користь мозку. "У яйцях не так багато жирів омега-3".

Але все ж таки, які ж переваги яєць для мозку? "Причина, через яку яйця такі корисні для здоров'я мозку, полягає в тому, що в яйці є всі поживні речовини, необхідні для утворення клітини мозку", — говорить доктор Ремсі.

До цих поживних речовин відносяться білок, залізо, цинк, селен, йод, фолієва кислота, вітамін А, холін і довголанцюгові поліненасичені жирні кислоти. І в яйцях вони є всі до одного!

Дипломований дієтолог називає яйця «мультивітамінами природи».

Лікар Ремсі уточнює, що особливо примітний холін, що міститься у яйцях. "Холін дуже важливий для здоров'я мозку, тому що він використовується в будівництві деяких з наших найважливіших мембран", — говорить він. Зокрема, один з них називається фосфатидилхолін, який може допомогти зберегти і навіть покращити пам'ять.

Дослідження показують, що холін відіграє важливу роль у розвитку головного та спинного мозку під час вагітності, когнітивному розвитку немовлят, а також може допомогти запобігти зниженню когнітивних функцій у людей похилого віку.

Чи може регулярне споживання яєць бути корисним для мозку, але шкідливим для серця? Доктор Ремсі стверджує, що науковий зв'язок виявився занадто слабким, аби турбуватись про це. Насправді, згідно з науковим дослідженням, опублікованим у The American Journal of Clinical Nutrition, яке охопило 177 тисяч осіб з 50 країн, люди, що споживали сім або більше яєць на тиждень, мали кращий стан серцево-судинної системи та менший рівень запалень, порівняно з тими, хто їв менше одного яйця на тиждень.

Джерело