Не хочу на роботу: як увійти до ритму після свят

Експерт радить, як повернутися до робочого режиму без стресу.

Низка святкових днів закінчилася, тепер треба взяти себе в руки і приготуватися вливатись у робочий процес. Не всім це легко. Лікарі дали кілька корисних порад, які допоможуть вам швидко увійти до робочого ритму після новорічних свят без стресу, інформує Ukr.Media.

Плануйте заздалегідь

На перші робочі тижні краще заздалегідь скласти план. Так у вас буде більше шансів успішно впоратися із поверненням до роботи. Напишіть список завдань, які вам необхідно виконати, та визначте пріоритети. Це допоможе організуватися та уникнути почуття безладдя. При цьому експерти радять починати з малого — у свій перший робочий тиждень виконуйте лише прості завдання, не варто одразу кидатися у найскладніші та найоб'ємніші. Це допоможе вам відчути себе більш впевнено та продуктивно.

Розподіліть відповідальність

Якщо ви маєте можливість делегувати деякі завдання або попросити допомоги колег, не соромтеся використовувати цю можливість. Поділ відповідальності допоможе вам впоратися з робочими процесами ефективніше і знизить рівень стресу.

Залишайтесь активними

Невеликі фізичні вправи протягом дня та прогулянки на свіжому повітрі допоможуть почуватися енергійніше та бадьоріше. Включення до своєї робочої рутини будь-яких активностей допоможе швидше відновитися після свят та підтримувати гарний настрій.

Але при цьому про відпочинок також не треба забувати. І відпочивати треба вчасно. Намагайтеся знайти час для відновлення сил, це дуже важливо саме після тривалих канікул. Після свят наше тіло та мозок можуть відчувати втому. Правильне розподілення часу між роботою та відпочинком допоможе уникнути перевтоми та стресу.

Не забувайте про особисте життя

Намагайтеся знаходити час для себе, своїх близьких та хобі, адже повернення до роботи не повинно означати повну відсутність особистого життя. Збереження балансу між роботою та особистими справами допоможе знизити рівень стресу та підвищити задоволеність від роботи. Важливо в цей період зберігати і позитивний настрій, віру у свої сили. Пам'ятайте, що ви вже багато разів успішно справлялися із труднощами і зможете зробити це знову. Негативні думки та сумніви лише заважатимуть вам повертатися до роботи після свят.

Джерело