НАЗК додало до бази іноземних компонентів зброї деталі дрона «Ланцет»

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) поповнило Єдину базу іноземних компонентів у зброї новими компонентами з російського БПЛА  «Ланцет».

Про це йдеться на сайті НАЗК.

«Система навігації, акумулятор, оптика, двигун та багато інших компонентів, з яких складається провідний російський ударний БПЛА «Ланцет», вироблені не в самій рф, а поставлені із-за кордону», — йдеться у повідомленні.

У агентстві зауважили, БПЛА виробляє російська компанія ZALA Aero, що входить до «Концерну «Калашников», який знаходиться під санкціями України та країн санкційноі коаліції. Втім, росія продовжує виробляти ці БПЛА, використовуючи в них іноземні компоненти.

«Попри те, що українські військові вже неодноразово збивали ці безпілотники, вони продовжують нести загрозу як для цивільної інфраструктури, так і для наших військових на фронті. Ці дрони можуть знаходитись  в повітрі, відстежуючи ціль, а згодом стрімко атакувати її після отримання команди від оператора. Наприклад, для відстеження цілі «ланцетам» допомагає вбудована камера іноземного виробництва», — додали у НАЗК.

Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції вже доповнювало Базу деталями іноземного виробництва російських БПЛА «Supercam S350», «Гранат-4» та іранських «Shahed-136» і «Mohajer-6».

Як повідомляла АрміяInform, НАЗК додало до бази іноземних компонентів зброї деталі «іскандера», яким рф ударила по Чернігову торік.

Джерело