НАТО оголосив про початок наймасштабніших навчань за останні десятиріччя

Десантний корабель ВМС США USS Gunston Hall вийшов з порту Норфолк 24 січня. Фото – shape.nato.int

Північноатлантичний альянс 24 січня оголосив про початок військових навчань Steadfast Defender 24, які стануть найбільшими для НАТО за останні десятиріччя.

Про це повідомила пресслужба Альянсу.

У середу десантний корабель ВМС США USS Gunston Hall вийшов з порту Норфолк, штат Вірджинія, США, і після низки операцій розпочне свій транзит через Атлантику.

Вихід USS Gunston Hall знаменує собою перше тактичне переміщення в рамках Steadfast Defender 24. Канадський корабель Charlottetown вирушить з Галіфакса, Нова Шотландія, Канада, до Європи пізніше цього місяця.

«Альянс продемонструє свою здатність посилювати євроатлантичний регіон за допомогою трансатлантичного перекидання сил з Північної Америки», — сказав генерал Крістофер Каволі, Верховний головнокомандувач Об’єднаних сил НАТО в Європі (SACEUR).

Плановані протягом кількох років навчань Steadfast Defender 24 продемонструють здатність НАТО швидко розгортати війська з Північної Америки та інших частин Альянсу для посилення оборони Європи.

Steadfast Defender 24 відбуватимуться в кількох локаціях, а пов’язані з ними навчання триватимуть до 31 травня 2024 року. Це будуть перші широкомасштабні навчання НАТО, на яких будуть застосовані нові оборонні плани. Вони покажуть, що НАТО здатний проводити і підтримувати складні багатопрофільні операції протягом кількох місяців, за тисячі кілометрів, від Крайньої Півночі до Центральної і Східної Європи і за будь-яких умов.

Раніше АрміяInform повідомляла, що у навчаннях візьмуть участь 90 000 військовослужбовців з усіх 31 країн-членів Альянсу і Швеції.

Джерело