Наступ РФ на Часів Яр: чи існує загроза для міста

Наступ РФ на Часів Яр: чи існує загроза для міста

Фото: тренувальний центр Поділля ЗСУ тримають оборону на східному фронті

Російські військові намагаються наступати на Часів Яр. Для цього вони збільшили кількість техніки та перекидають резерв, каже Сирський.

Російська армія продовжує інтенсивні наступальні дії на Куп’янському і Бахмутському напрямках. Зокрема, окупанти намагаються наступати на місто Часів Яр в Донецькій області. Про це у середу, 3 січня, повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

Очевидно, що основна мета Росії – захопити цей населений пункт, потім Костянтинівку, і далі вийти на кордони Донецької області. Чи реальний такий сценарій читайте в сюжеті.

Ситуація на лінії фронту

Сирський сьогодні підтвердив, що на Бахмутському напрямку, де знаходиться Часів Яр, тривають напружені бої біля Богданівки.

“На цьому напрямку ворог активно застосовує авіацію для завдання ударів керованими авіаційними бомбами“, – написав генерал у Telegram.

За його даними, російська армія збільшила кількість використання техніки та перекидає резерви з інших напрямків. До штурмів у російському війську залучають підрозділи сформовані з колишніх в’язнів.

“На напрямках наступу агресор збільшив кількість використання техніки, за допомогою якої намагається підтримати штурмові дії піхоти. Також, для продовження штурмів ворог використовує підрозділи сформовані з колишніх злочинців “шторм Z” та “шторм V”. Наші воїни, попри складні умови, мужньо тримають оборону та не дають ворогу просунутись вперед”, – зазначив Сирський.

Наступ РФ на Часів Яр: чи існує загроза для міста

скріншот з google.com/maps   

Він також зазначив, що на Куп’янському напрямку росіяни щодня ведуть штурми біля Синьківки для створення плацдарму та подальшого наступу на Куп’янськ. А на Лиманському напрямку російські окупанти, після понесених втрат, проводять перегрупування для подальшого наступу.

Клин на півночі від Бахмута

Заступник командира штурмового батальйону 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ – старший лейтенант Олексій Тарасенко раніше зазначав, що самі бойові дії тривають на дуже далеких підступах до Часового Яру, а саме місто дуже сильно укріплене.

За його словами, супротивники переважно намагалися вбити клин на півночі від Бахмута – біля села Богданівки від селища Хромове.

“Зараз, наскільки мені відомо, тому що це зона відповідальності іншої бригади, там… лінія фронту також плюс-мінус стабілізувалася по околицях Богданівки. Збройні сили ведуть важкі оборонні бої, але, безумовно, ніяких надій у противника на зараз бути не може“, – розказав офіцер в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Таку позицію розділяють експерти американського Інститут вивчення війни. Аналітики зазначають, що російські джерела ще з середини грудня почали характеризувати локалізовану наступальну операцію РФ навколо Бахмута як операцію з оточення Часового Яру.

ISW вважає, що оточити цей населений пукт для російської армії буде складно через великі українські укріплення та розташування міста на тактичній висоті. На середину грудня аналітики оцінювали, що окупаційні сили знаходилися від Часового Яру щонайменше за дев’ять кілометрів.

Певні загрози

Водночас український військовий експерт Олексій Гетьман вважає, що поки ворог наступає, не можна нехтувати загрозами. Хоча наголошує, що російські пабліки вже заявляли, наприклад, про захоплення Хромового у Донецькій області.

“Це не зовсім так, Хромове ще в сірій зоні. Селище лише за сотні метрів від західних околиць Бахмута, а до Часового Яру кілька кілометрів. Звичайно, вони прагнуть вийти на Часів Яр. Чи зможуть? Будемо сподіватися, що ні”, – сказав він для РБК-Україна.

Військовий експерт Олександр Коваленко, в свою чергу, вважає, що окупанти навряд чи здатні на стрімкий прорив. Ворог, за його словами, може долати десь по 50-100 метрів на день, але навіть із таким просуванням відбуваються “гойдалки”.

“Сьогодні вони просунулися, а завтра їх вибили з позицій. Загалом просування від Бахмута для них дуже небезпечне через наші лінії оборони. Чи можна казати про те, що вони швидко досягнуть мети з виходу на Часів Яр і нав’яжуть бої в самому місті? Ні. Це складне завдання, виконання може зайняти кілька місяців“, – зазначив експерт.
 

Джерело