Набув чинності “торговельний безвіз” України з ЄС

Набув чинності "торговельний безвіз" України з ЄС

Фото: Getty Images “Торговельний безвіз” України з ЄС набув чинності

Оновлені автономні заходи торгівлі діятимуть до 5 червня 2025 року. Додаткові захисні механізми дозволяють дотриматися збалансованості у торгівлі з Україною.

В ЄС відсьогодні, 6 червня, набули чинності так звані автономні заходи торгівлі, за якими ще на один рік призупинена дія всіх імпортних мит та квот для українського експорту на європейський ринок. Про це повідомляє Єврокомісія.

“Призупинення імпортних мит та квот на український експорт до Європейського Союзу було продовжено ще на один рік після набуття чинності регуляторних правил, що були ухвалені Радою ЄС 13 травня. ЄС знову підтвердив своє зобов’язання стояти поряд з Україною та підтримувати її так довго, як це буде необхідним. Ці так звані Автономні заходи торгівлі (АЗТ) є основою підтримки Євросоюзом економіки України, шляхом надання доступу до ринку ЄС перед фактом російської агресії”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що оновлені регуляторні правила щодо застосування AЗТ враховують занепокоєння європейських працівників, та містять посилені захисні механізми й можливість термінового припинення дії автономних заходів торгівлі у випадку надзвичайної ситуації на європейському ринку стосовно визначеної номенклатури товарів. До цього переліку потрапили яйця, птиця, цукор, овес, кукурудза, крупа та мед.

Оновлені автономні заходи торгівлі діятимуть до 5 червня 2025 року.

Виконавчий віце-президент Єврокомісії, єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс заначив, що “це продовження потужної економічної підтримки ЄС для України відбувається у вирішальний момент, оскільки країна протистоїть поновленій військовій атаці. Ці заходи AЗТ є не лише жестом солідарності та стабільності: вони є економічною лінією життя. В той же час вони включають сильніші захисні механізми у сільськогосподарському секторі ЄС, у відповідь на правомірні занепокоєння, що були висловлені нашими фермерами та країнами-членами”.

Він додав, що такі додаткові захисні механізми дозволяють дотриматися збалансованості у торгівлі з Україною, і в той же час продовжувати пошук довгострокового рішення для цієї проблеми в рамках Угоди про асоціацію між ЄС і Україною.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз остаточно схвалив “торговельний безвіз” для України.

Як відомо, у травні 2022 року Рада ЄС вперше ухвалила рішення скасувати на рік всі мита і квоти на експорт з України для підтримки у зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії. Цей режим було продовжено у 2023 році.

Водночас, через невдоволення фермерів ЄС на кілька місяців 2023 року запроваджував тимчасові обмеження для деяких видів агропродукції, а окремі країни, зокрема Польща, продовжили їх і після скасування на рівні Євросоюзу, в односторонньому порядку.

Джерело