На Житомирщині за телефонне шахрайство судитимуть вже й без того засудженого злочинця. ФОТО | Кримінал

Про можливість отримання «фінансової допомоги» від міжнародних організацій, телефонуючи потерпілим, розповідав 33-річний житель Київщини. Часом він називався банківським працівником, інколи представником благодійної організації. Однак увесь цей час – відбував покарання у слідчому ізоляторі м. Житомира.

Слідчі детективи Головного управління Національної поліції в Житомирській області встановили, що чоловік видурив у громадян близько 140 тисяч гривень. А найбільшою сумою транзакцією спустошення гаманця одного з потерпілих є понад 34 тисячі гривень.

Поліцейські встановили, що «благодійник» переконував потерпілих, що для зарахування соціальних виплат необхідно назвати йому конфіденційні дані картки, а також пароль, який надійде повідомленням. А декількох людей навіть переконав здійснити переказ особистих коштів на вказану ним картку, наполягаючи, що саме такі умови отримання допомоги. Таким чином у правдивість його дзвінків повірили 12 людей з різних областей країни віком від 28 до 71 років.

Отримані нечесним шляхом кошти вмить витрачав на онлайн-розваги, ігрові сайти, оплату товарів та послуг, або ж здійснював перекази на інші банківські рахунки.

Викрили «благодійника» оперативники управління карного розшуку ГУНП в Житомирській області. На початку липня у камері вправної установи, де той відбуває покарання з 2022 року, поліцейські провели обшуки та вилучили сім-картки, скретч-картки, записники із записами, мобільні телефони.

Днями обвинувальний акт скеровано до суду.

За матеріалами поліції Житомирської області

Джерело