На Вінниччині інспекторку митниці судитимуть за вимагання та отримання хабарів, – прокуратура | Кримінал

Прокурорами Вінницької обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно державного інспектора митного поста «Дністер» за обвинуваченням в одержанні службовою особою неправомірної вигоди за невчинення нею в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

Слідством встановлено, що обвинувачена, виконуючи службові обов’язки на пункті пропуску Могилів-Подільський – Отач, налагодила схему отримання неправомірної вигоди від громадян України, які перетинають державний кордон. 

Інспекторка виявляла у громадян кошти, сума яких перевищує дозволений ліміт, та вимагала «винагороду» за уникнення процедури декларування, а саме – 100 доларів США з кожних 10 тисяч доларів готівки, що перевищували ліміт. 

Правоохоронними органами задокументовано отримання нею хабаря на загальну суму 600 доларів США, після чого її було затримано.

За клопотанням прокурора судом інспекторку відсторонено від займаної посади та на час слідства до неї застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою з визначенням застави у понад 200 тис. грн, яку вона внесла.  

Зазначений злочин карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури

Джерело