На Сумщині знешкодили ракету, яка не вибухнула

На Сумщині знешкодили ракету, яка не вибухнула

Фото: Поліція Сумської області Небезпечна знахідка в лісі на Сумщині

У поліції повідомили, що знайдена ракета класу “повітря – земля” – близько семи метрів завдовжки, важить 930 кг і має потужну бойову частину вагою понад 280 кг.

На Сумщині вибухотехніки поліції знешкодили авіаційну ракету Х-59, яка під час падіння не вибухнула. Про це в п’ятницю, 29 березня, повідомила пресслужба поліції Сумщини

Поовідомляється, що, патрулюючи на автомобілі територію громади, поліцейський помітив на узліссі продовгуватий предмет сірого кольору.

“Під’їхавши ближче, офіцер зрозумів, що виявив російську ракету. Він сфотографував знахідку та повідомив про неї на лінію 102. Співробітники відділу вибухотехнічної служби, вирушивши на виїзд вже розуміли, що цього разу матимуть справу з авіаційною ракетою Х-59 Овод”, – йдеться в повідомленні.

У поліції повідомили, що ця ракета класу “повітря – земля” – близько семи метрів завдовжки, важить 930 кг і має потужну бойову частину вагою понад 280 кг.

“При влучанні в ціль – спричиняє серйозні руйнування та загибель людей. Подібна зброя, у разі виявлення, знищується системами протиповітряної оборони ще в польоті, але якщо не вибухнула під час падіння, то знешкоджується саперами на місці виявлення”, – йдеться далі в повідомленні.

Сапери дистанційно відокремили бойову частину від корпусу, а потім підірвали її неподалік від місця виявлення. Від вибуху зайнялася суха трава на узліссі біля поля, і поліцейські загасили вогонь, щоб він не перекинувся на ліс.

Поліцейські нагадають, що в прикордонних і прифронтових районах, а також на територіях, які перебували під окупацією, є чимало вибухівки, тому в жодному разі не слід чіпати підозрілі предмети.

“Є дані про те, що ворог споряджає деяку свою зброю, яку використовує проти українців спеціальними пристроями відкладеної дії, що можуть спрацювати навіть через кілька годин, а то й діб після падіння”, – зазначають у поліції.

Правоохоронці просять не торкатися невідомих предметів і повідомляти про підозрілі знахідки місцеву владу, поліцію, військових або рятувальників.

 

Раніше повідомлялося, що на Миколаївщині в прибережній смузі Дніпро-Бузького лиману виявили мертвого чоловіка з мінно-вибуховою ампутацією ніг.

В Одесі на пляжі вибухнула міна

Джерело