На Сумщині жителя обласного центру судитимуть за державну зраду та співпрацю з ворогом | Кримінал

Сумською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно 55-річного сумчанина за вчинення державної зради в умовах воєнного стану, поширення матеріалів із закликами до захоплення державної влади та зміни меж території України, а також виправдовування збройної агресії російської федерації проти України.

Слідством встановлено, що з серпня 2023 року чоловік розпочав співпрацю з представником держави-агресора, зокрема, збирав інформацію про пересування та розміщення особового складу і військової техніки Збройних Сил України та інших військових формувань у м. Суми, визначення їх кількості, наявності в них озброєння тощо.

Більш того, чоловік отримував від куратора точні адреса, які необхідно було перевірити. На виконання завдань він приїздив на визначену місцевість, де, дотримуючись засобів конспірації, проводив детальний огляд, у тому числі, здійснюючи приховану фото та відеофіксацію на свій мобільний телефон. Узагальнену інформацію чоловік надсилав своєму куратору за допомогою одного з месенджерів.

За кожну перевірену локацію чоловік отримував близько 2 тис. грн.

Окрім того, обвинувачений у забороненій соціальній мережі поширював проросійські наративи, в тому числі, закликаючи до незаконного розвалу України та стоворення «новоросії» під керівництвом або у склад російської федерації, при цьому виправдовував дії агресора.

З січня 2024 року обвинувачений перебуває під вартою.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури

Джерело