На шляху України до НАТО стоїть корупція – ЗМІ

На шляху України до НАТО стоїть корупція - ЗМІ

Фото: AP nuotr Ювілейний 75-й саміт лідерів країн НАТО відбудеться 9?11 липня 2024 року у Вашингтоні

Президент України Володимир Зеленський наполягає на якнайшвидшому вступі до НАТО після закінчення війни для захисту від майбутнього вторгнення.

НАТО чекає від Києва подальших кроків щодо подолання корупції, перш ніж розпочати переговори щодо членства в організації. Про це у вівторок, 2 липня, повідомляє The Telegraph із посиланням на неназваного високопоставленого чиновника Державного департаменту США.

Як вказує газета, саме корупція стала каменем спотикання в останніх переговорах між країнами-членами НАТО щодо того, чи варто пропонувати Україні конкретний графік вступу до західного військового альянсу.

The Telegraph пише, що Україна страждає від корупції, особливо в її збройних силах, з часів розпаду Радянського Союзу.

“У рамках боротьби з корупцією Зеленський звільнив військових начальників, які займалися оборонними закупівлями. І оскільки Київ продовжує реформи, ми хочемо привітати їх, ми хочемо поговорити про додаткові кроки, які необхідно зробити, зокрема, у сфері боротьби з корупцією. Це є пріоритетом для багатьох з нас за цим столом”, – зазначило джерело газети.

Як зазначають автори статті із посиланням на представника Пентагону, дипломати та чиновники НАТО надали Україні перелік реформ, необхідних для членства в Альянсі.

“Це те, що НАТО робить тихо і непомітно і що допомагає їм наблизитися до членства”, – додало джерело.

Раніше Володимир Зеленський заявив, що США не підтримують надання Україні запрошення в НАТО. Це робиться для того, щоб не дратувати главу російського режиму Володимира Путіна.

Також раніше Байден назвав умову вступу України в Альянс.

Джерело