На Полтавщині 4 осіб, серед яких наближений до «вора в законі», засуджено за замах на вбивство | Кримінал

За публічного обвинувачення Полтавської обласної прокуратури групу з 4 жителів Кременчука визнано винними у замаху на умисне вбивство.

Замовника вбивства, який у кримінальних колах має статус «положенця» – так званого заступника «вора в законі», визнано винним у встановленні та поширенні в суспільстві злочинного впливу особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, та підбуренні і пособництві у закінченому замаху на умисне вбивство, вчинене на замовлення, за попередньою змовою групою осіб.

Його довірену особу та двох спільників – в організації та замаху на умисне вбивство, вчинених на замовлення, за попередньою змовою групою осіб, а також придбанні, носінні, зберіганні зброї та боєприпасів без передбаченого законом дозволу.

Замовник отримав покарання у виді 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Довірена особа та співвиконавці злочину – по 10 років за ґратами також із конфіскацією майна.

У суді прокурор довів, що житель Кременчука, маючи у кримінальних колах статус «положенця», наказав своїй довіреній особі організувати вбивство знайомого полтавського «кримінального авторитета», з яким у нього виник конфлікт.

У свою чергу, довірена особа запропонувала виконати «замовлення» двом кременчуківцям.      

Чоловіки у січні 2021 року приїхали на місце скоєння злочину до м. Полтави на мотоциклі та здійснили з пістолета Макарова кілька пострілів, спричинивши «кримінальному авторитету» тяжкі тілесні ушкодження.        

Невдовзі після стрілянини з метою знищення речових доказів нападники підпалили мотоцикл в одному з місцевих парків, а пістолет заховали.    

Затримали групу у травні 2021 року.      

До набрання вироком законної сили особи перебуватимуть під вартою.   

За матеріалами Полтавської обласної прокуратури

Джерело