На півночі Харківщини ворог змінює тактику наступу – Олег Синєгубов

Олег Синєгубов. Джерело фото: Харківський Медіа хаб

Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на півночі області, де обстановка зазнає динамічних змін.

Про це повідомляє кореспондентка АрміяInform.

За словами очільника області, ворог продовжує атакувати прикордонні населені пункти, намагаючись просунутися вглиб української території. Зокрема, на напрямку селища Липці має плани зайняти стратегічну позицію в районі дамби водосховища. Проте, українські підрозділи росіян стримують.

По Вовчанському напрямку загарбники намагаються окупувати місто. На півночі населеного пункту точаться вуличні стрілецькі бої, проте ситуація залишається абсолютно контрольованою.

На цьому напрямку ворог намагався завести на територію України танки, однак все це угрупування було знищене. Ті, хто вцілили, вони втекли.

Також Олег Синєгубов розповів, що окупанти змінили тактику наступу.

«Вони просуваються малими групами до п’яти осіб, рухаючись лісосмугами і посадками, після чого формують певні більш серйозні угруповання і атакують позиції наших військ. І зараз наше завдання – стабілізувати лінію фронту. Тому наші воїни зосереджені на тому, щоб виявляти ворога і знищувати його», — зазначив він.

В районі населеного пункту Лук’янці загарбники мають частковий успіх. Проте, українські підрозділи намагаються втримати селище і знищити сили окупантів.

Можливе певне розширення фронту по Золочівському напрямку, але наші воїни готові відбити атаки ворога.

Загалом з початку загострення обстановки на кордоні з країною-агресоркою Сили безпеки та оборони знищили близько 1 тисячі російських солдатів.

Стосовно розширення «сірої зони» очільник Харківщини зазначив, що ситуація проясниться після того, як буде стабілізовано лінію фронту.

«І тоді ми можемо відповісти на питання, де є сіра зона, де є населені пункти, які знаходяться під контролем окупаційних військ, де та територія, де ведуться активні бойові дії. Але знов підкреслю, на всій території, де ворогу вдалося просунутися, йдуть активні бойові дії – на всіх вулицях, кварталах населених пунктів окупанти знищуються», — зазначив Олег Синєгубов.

З прикордонних населених пунктів Липецької громади, Харківського району, Вовчанського і Чугуївського районів на даний момент евакуйовано близько 5900 людей. За останніми даними, в зоні бойових дій перебуває близько 200 цивільних людей.

Крім того, Олег Синєгубов закликав населення не піддаватися маніпуляціям стосовно чуток щодо відсутності оборонних фортифікацій.

«Потрібно розмежовувати завдання, які стояли перед обласною адміністрацією, і Міністерством оборони тощо. Я мушу відповідати за адміністрацію – ті завдання, які стояли перед нами, ми виконали вчасно. І на цих фактично позиціях наразі знаходяться наші військові», — зазначив посадовець.

Як повідомляла АрміяInform, 12 травня 2024 року Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що цього тижня обстановка на Харківщині суттєво загострилась.

Оксана Іванець

Кореспондент АрміяInform

Джерело