Фото: ГО Краєзнавці Одещини / Facebook Монети передадуть у Подільський міський краєзнавчий музей
У маленькому глечику було 140 срібних монет. Їх карбували в Криму у 1480-х роках під час правління хана Менглі Гірея І.
В Подільському районі Одеської області знайшли скарб часів Кримського ханства. 140 срібних монет, викарбуваних у 1480-х роках, були сховані у маленькому глечику, повідомила напередодні громадська організація Краєзнавці Одещини у Facebook.
Вказано, що 22 квітня історик, член організації Сергій Жосан зробив унікальну знахідку в яру біля села Флора Окнянської об’єднаної територіальної громади – у глечику було 140 срібних монет (акче). Їх карбували в Криму у 1480-х роках під час правління хана Менглі Гірея І.
“Скоріш за все, скарб був захований під час подільських набігів кримських татар. Скарб лежав в горщику, на глибині 40 см. Зверху був прикритий вапняковою плиткою природного походження квадратної форми, приблизно 20 на 20 на 5 см. Яр, в якому було знайдено скарб, впадає в річку Ягорлик”, – розповів Жосан.
Спершу знахідку детально вивчать та зроблять опис, а тоді передадуть у Подільський міський краєзнавчий музей в Одеській області.
Раніще в Ізраїлі знайшли золоті монети, яким близько 1,4 тисячі років. Знахідку зробили на території комплексу Баніас у заповіднику Нахаль-Хермон.
У Польщі собака вирив середньовічні монети
Залиште відповідь