На Одещині викрито групу медиків, які встановлювали фальшиві діагнози для ухилянтів | Кримінал

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури та Київської окружної прокуратури м. Одеси повідомлено про підозру чотирьом медикам одного із Центру первинної медико-санітарної допомоги Одеси, які організували схему оформлення фіктивних медичних документів для військовозобов’язаних.

Їм інкриміновано перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань зі здійснення мобілізаційних заходів та підроблення офіційних документів, вчиненого організованою групою осібю

За даними слідства, підозрювані, відповідно до розробленого плану, за певну винагороду поставили на потік виготовлення документів, що надавали можливість ухилитися від військової служби та виїхати за кордон. Пропонували «послуги» з підготовки та видачі медичних документів, оформлення фіктивних історій хвороб та сприяння в отриманні груп інвалідності.

Спільники використовували підроблені печатки, бланки медичних установ для створення медичної документації, а самі працівники вносили в такі документи відомості від імені інших профільних медичних фахівців.

Суми винагороди коливалися від 5 000 до 7 000 доларів США залежно від пакета документів.

Правоохоронці задокументували 20 епізодів злочинної діяльності медиків.

За клопотанням прокуратури підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави.

За матеріалами Одеської обласної прокуратури

Джерело