На Одещині викрито директора підприємства, який привласнював зарплатню «мертвих душ». ФОТО | Кримінал

Поліцейські встановили, що директор одного з комунальних підприємств Білгород-Дністровського району розробив злочинну схему для власного збагачення. 

Чоловік вирішив по документах оформлювати на роботу до ввіреного йому підприємства людей, які б насправді там не працювали, а їхню заробітну плату привласнювати. Для втілення цього плану він залучив свою знайому. 

Жінка підшукувала неосвічених громадян та таких, що потрапили у складні життєві обставини, та, вводячи їх в оману, отримувала у них особисті документи, після чого відкривала рахунки в банківських установах і передавала необхідні дані й документи організатору для «працевлаштування».  

Директор підприємства зі свого боку підписував накази про прийняття таких осіб на роботу та обліковував їх «робочий час» для нарахування зарплатні.                             

В подальшому «зароблені» гроші знімались з банківських карток «працівників». 

У такий спосіб спільникам протягом шести місяців вдалося оформити на роботу 12 працівників, серед яких прибиральники, двірники, озеленювачі, і заволодіти бюджетними коштами, які виділялись на оплату праці. Загальна сума завданих державі збитків склала понад мільйон гривень. 

«Зібравши достатньо доказів ми повідомили керівнику КП та його спільниці про підозру. Наразі вирішується питання про обрання судом підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тривання під вартою. Відносно посадовця слідчі також клопочуть про відсторонення його від займаної посади. За скоєне організатору загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, а пособниці – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років», – прокоментував начальник Білгород-Дністровського районного відділу поліції Павло Бобчинський.

Слідство триває, встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до даного злочину.

За матеріалами поліції Одеської області

Джерело