На Одещині повідомлено про підозру черговому торговцю неіснуючим товаром, – поліція | Кримінал

Протягом двох тижнів чоловік ошукав десятьох громадян. За скоєне йому загрожує від штрафу до позбавлення волі.

Слідчі встановили, що містянин під вигаданим ім’ям розмістив на популярній онлайн-платформі оголошення про продаж кемпінгової газової плити вартістю 400 гривень, якої насправді не мав. Громадянам, які телефонували продавцеві, останній гарантував доставку товару поштою за умови повної передоплати коштів на номер його абонентського рахунку.

Коли зловмисник отримував від покупців гроші, то припиняв з ними спілкування. В такий спосіб чоловіку вдалося ошукати десятьох довірливих людей на загальну суму чотири тисячі гривень.

Зрозумівши, що стали жертвою шахрая, громадяни звернулись по допомогу до поліції. 

«Ми встановили особу правопорушника та вилучили у нього в якості речового доказу мобільний телефон, з якого він здійснював протиправну діяльність. Зібравши достатньо доказів, під процесуальним керівництвом Приморської окружної прокуратури міста Одеси, ми повідомили фігуранту про підозру за ч.ч. 1, 2 ст. 190 Кримінального кодексу України – у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, зокрема вчиненому повторно. Такі дії караються штрафом від 51 тис. до 68 тис. гривень або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років», – повідомила старша слідча відділення поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 капітан поліції Мар’яна Жур’ян.

За матеріалами поліції Одеської області

Джерело