На Одещині поліцейського разом із поплічником судитимуть за переправлення ухилянтів. ФОТО | Кримінал

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно оперуповноваженого сектору кримінальної поліції одного з районних відділів поліції Одеси та його спільника за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів.

Встановлено, що поліцейський разом зі своїм знайомим налагодили схему протиправного заробітку на військовозобов’язаних, які бажають незаконно виїхати з України. Спільники підшукували «клієнтів» та організаційно супроводжували «операцію втеча», постійно перебуваючи з ними на зв’язку, зазначаючи місця перебування, зустрічей та подальші дії.

Свої «послуги» оцінювали, на їхню думку, «за демократичною ціною» від 3 500 до 5 000 доларів США з військовозобов’язаного.

До «схеми» поплічники вирішили залучити співробітника прикордонної служби та обіцяли йому 1000 доларів США за кожну переправлену особу. Проте про їхні протиправні дії прикордонник одразу повідомив своє керівництво та правоохоронців.

Так, у жовтні минулого року спільник поліцейського на особистому авто зустрів в Одесі двох військовозобов’язаних та вирушив до одного з пунктів пропуску на Одещині, де їх очікував працівник Держприкордонслужби.

На місці зустрічі фігурант передав йому обіцяні 2 000 доларів США «винагороди», після чого був затриманий правоохоронцями. Поліцейського також затримано та наразі звільнено з займаної посади.

За матеріалами Одеської обласної прокуратури

Джерело