На Миколаївщині поліцейські викрили двох браконьєрів, які завдали чималої шкоди довкіллю. ФОТО | Кримінал

Під час відпрацювання території неподалік с. Новопетрівське Костянтинівської громади дільничні інспектори відділення поліції № 6 Миколаївського райуправління виявили на березі річки Південний Буг двох чоловіків, які змотували сітки із уловом та човен.

У рибалок поліцейські вилучили заборонені риболовні знаряддя, човен, 64 тарані, 17 плоскирок, 12 карасів, вісім окунів, шість щук та судак. Рибу правоохоронці здали на відповідальне зберігання співробітникам екологічної інспекції, яких викликали на місце події після виявлення правопорушення. За підрахунками екологів, рибалки-правопорушники внаслідок своїх протиправних дій спричинили збитків державі на суму 190 тисяч гривень.

Відносно браконьєрів дізнавачі поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 249 КК України «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом». Санкція статті передбачає покарання від штрафу до обмеження волі на строк до трьох років.

Шановні громадяни!

Нагадуємо, що риболовля у осінньо-зимовий період дозволяється виключно поза межами зимувальних ям та лише зимовими вудками. При цьому загальна кількість гачків не повинна бути більше 7 на одного рибалку.

Закон забороняє використання одинарних з’єднаних між собою подвійних і потрійних гачків без мормишки, природної або штучної приманки та риболовлі за допомогою багренії.

Також рибалкам слід пам’ятати про засоби для вимірювання маси та довжини риби. Наприклад, добова норма вилову становить 3 кг плюс одна особина, розмір якої перевищує мінімальний дозволений для вилову.

За матеріалами поліції Миколаївської області

Джерело