На Львівщині викрили групу лікарів, яка торгувала інвалідністю

Організована група лікарів заробляла на документах, необхідних для отримання інвалідності.

Про це повідомило 26 квітня Державне бюро розслідувань.

Голова Лікарсько-консультативної комісії медичного закладу залучив до протизаконної діяльності чотирьох лікарів. За його вказівкою вони підшуковували серед своїх пацієнтів охочих отримати чи продовжити групу інвалідності.

Проводили з ними бесіди, переконували, що вирішити питання вдасться лише з їхньою допомогою і за гроші.

Суми для кожного пацієнта визначали різні, залежно від того, чи інвалідність встановлюється вперше, чи її потрібно було продовжити. Для жінок «послуги» коштували дешевше. Найвищі «цінники» були для чоловіків призовного віку, яким довідка про інвалідність давала змогу виїхати за кордон.

Правоохоронці задокументували 10 випадків одержання неправомірної вигоди організатором та членами злочинної групи. За підготовку необхідної документації клієнти платили від 12 до 50 тис. грн.

Сума, отримана зловмисниками лише за ці 10 випадків, становить майже 200 тис. грн, але заробили фігуранти на такій схемі набагато більше.

Під час проведених обшуків вилучено документи, а також кошти в різній валюті: майже пів мільйона гривень, понад $47 000 та більш ніж €7500.

Розслідування триває, встановлюється причетність до схеми посадових осіб кількох МСЕК на Львівщині.

ДБР закликає тих, хто став жертвами медиків-вимагачів, повідомити про це працівників Бюро за телефоном гарячої лінії 0800 350 356.

Як повідомляла АрміяInform, у Львові завідувачка відділення лікарні за хабарі підробляла інвалідність військовозобов’язаним.

Джерело