На Донеччині четверо так званих освітян отримали підозру у колабораціонізмі. ФОТО | Кримінал

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури чотирьом громадянам заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності.

Йдеться про працівників освітньої сфери, які у 2022-2023 роках залишились на тимчасово окупованій території Донеччини. З метою продовження професійної кар’єри під егідою держави-агресора вони працевлаштувались до «навчальних закладів» Волноваського й Маріупольського районів.

Двоє чоловіків, один з яких є чинним депутатом Хлібодарівської сільської ради, обійняли псевдопосади директорів так званих Вільненської та Дем’янівської шкіл, а їх колега очолила заклад в с. Миколаївка. У навчанні й вихованні дітей педагоги дотримуються виключно освітніх стандартів рф.  

Четверта підозрювана – ексзавідувачка відділення міжнародного співробітництва Донецького держуніверситету внутрішніх справ, яка стала доцентом кафедри історії й політології «Маріупольського державного університету». Жінка брала участь у заходах, де обговорювалось викладання «основ російської державності» та результати фейкових досліджень «політичних та воєнних процесів», що відбувались на українських землях з XIV століття. Затверджені тези з ворожих «методичок» завкафедри нав’язує студентській аудиторії.

Підозрювані перебувають у розшуку. Досудове розслідування – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За матеріалами Донецької обласної прокуратури

Джерело