МЗС України зробило заяву щодо «інавгурації» путіна

володимир путін під час прямої лінії. Фото: EPA 

Міністерство закордонних справ України зробило заяву з приводу так званої інавгурації путіна, яка запланована в росії на 7 травня 2024 року.

Заяву МЗС України опублікувало на сайті.

«У такий спосіб російська влада намагається створити для усього світу і своїх громадян ілюзію законності майже довічного перебування при владі людини, яка перетворила РФ на державу-агресора, а правлячий режим — на диктатуру», — йдеться в заяві.

Під час так званих березневих виборів, як зазначає МЗС України, російська федерація порушила положення численних міжнародних документів, які є основою сучасної системи міжнародних відносин.

Йдеться насамперед про Статут Організації Об’єднаних Націй, Декларацію про принципи міжнародного права, Женевську Конвенцію про захист цивільного населення під час війни, Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, а також десятки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

Брутальним порушенням загальновизнаних норм та принципів міжнародного права, як наголошує МЗС України, стала незаконна організація так званого виборчого процесу на тимчасово окупованих російською федерацією суверенних територіях України — частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі — зі свідомим залученням погрозами і шантажем до участі у ньому мільйонів громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або під примусом були переміщені на територію РФ.

Такі дії РФ, незважаючи на попередження з боку авторитетних міжнародних інституцій, за словами МЗС України, вкотре доводять, що її керівництво не визнає своєї відповідальності та не збирається припиняти незаконну, неспровоковану та невиправдану повномасштабну збройну агресію проти України, яка триває вже понад два роки і спричиняє численні людські жертви й руйнування.

Вдаючись до пропаганди і маніпуляцій, кремлівський режим, як наголошує МЗС України, використовує участь виборців і підсумки голосування для виправдання військового вторгнення в Україну та агресивної політики щодо інших держав.

Виходячи з викладеного, а також враховуючи чинний ордер Міжнародного кримінального суду на арешт путіна, Україна не бачить правових підстав для його визнання демократично обраним і легітимним президентом російської федерації.

Нещодавні резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи від 17 квітня № 2540 (2024) та Європейського Парламенту від 25 квітня № 2024/2665(RSP) підтверджують неправомочність проведення так званих виборів на тимчасово окупованих територіях України, їх недемократичний характер на території рф та фактично заперечують легітимність їх результатів.

МЗС України закликає іноземні держави, міжнародні організації та громадськість слідувати цьому прикладу, не визнавати результати російських псевдовиборів і легітимності російського диктатора путіна, надалі протистояти організованій ним руйнації системи верховенства права та загальновизнаних демократичних цінностей, а також продовжувати  дієву підтримку народу України у боротьбі проти російської агресії, яка створює загрозу для європейської і світової безпеки, миру та стабільності.

 

Джерело