Монзуль розповіла про підготовку арбітрів до роботи із системою VAR

Монзуль розповіла про підготовку арбітрів до роботи із системою VAR

07.07.2024 12:31 джерело Голова комітету арбітрів Української асоціації футболу Катерина Монзуль поділилася деталями підготовки українських арбітрів до роботи із системою VAR.

Як повідомляє пресслужба УАФ, система VAR (відеоасистент рефері) активно використовується в сучасному футболі. Зокрема – у матчах чемпіонату України. Монзуль розповіла, як відбувається підготовка фахівців до роботи із цією системою, пепедає джерело.

«Дехто вважає, що арбітр вийшов на поле – і все вирішує відразу, без навчання. Так бути не може, – зазначила Монзуль. – Саме зараз відбувається навчання роботі із системою VAR. Воно складається з декількох етапів. Перший – вивчення VAR-хендбуку. Другий – теоретична підготовка. На цій стадії розбираються ігрові ситуації в аудиторіях, проводиться інструктаж, даються поради, як діяти польовим арбітрам, а також арбітрам VAR у тих чи інших ігрових епізодах.

Потім відбувається навчання роботі з ПТС (пересувною телевізійною станцією. – Прим. ред.). Арбітри VAR  ознайомлюються з тим, як діяти, що натискати під час матчу в ігрових ситуаціях. Наступний етап також пов’язаний із навчанням, причому більше з ігровими ситуаціями на футбольному полі. Арбітр приймає рішення, які б він приймав уже під час матчу.

Ще один етап – робота в офлайн-режимі. Під час реальних поєдинків арбітри дивитимуться, як працюють досвідчені судді  VAR», – розповіла очільниця українських футбольних рефері.

Джерело